Завершився традиційний карнавал у Бразилії

  Традиційний карнавал у Бразилії - завершився гучними балами, музикою та танцями. Не минулося і без скандалів у Сан-Пауло побилися представники конкуруючих шкіл самби. Попри те, що офіційно останні карнавальні заходи відбулися цієї ночі - прощатися зі святом бразильці не готові. Вуличні вечірки триватимуть у країні до кінця тижня.

  Останній офіційний день карнавального сезону у Бразилії - сотні тисяч мешканців та гостей Ріо зустріли весело. Вулиці заполонили барвисті костюми, маски, святкові платформи, пісні та танці. У одному з найбагатших районів міста, Фламенго - святковий натовп розважав місцевий оркестр Воа-дора португальською це значить "літаючий ". Музиканти, вбрані птахами, грали не лише традиційну самбу, а й джаз, рок-н-ролл та реггі. Натовп був у захваті. Самі артисти кажуть: їх звів разом карнавал.

  Андре Фіорорті, музикант:
  "Ми познайомилися  кілька років тому Ріо під час карнавалу. Тоді усі музиканти нашого оркестру - грали самбу у різних вуличних групах. Бачилися щороку, а по завершенні свят - роз`їжджалия. Але одного разу вирішили, що розлучатися нам не хочеться, і почали грати разом".

  Останнім  заходом карнавального сезону - традиційно став бал у клубі Жокей. Там мистецтво самби демонстрували переважно чоловіки. Вони впевнені: вбрання з пір`я, екстравагантні маски та яскравий макіяж - личать не лише представницям прекрасної статі.

  Відвідувач: "Ми прийшли потанцювати і розважитися. Атмофера тут просто чудова!"

  Найкращі виконавці самби - представники дванадцяти найвідоміших танцювальних шкіл - провели феєричний гала-парад ще у понеділок. Тисячі людей зібралися на знаменитому самбадромі, щоби побачити виступи професіоналів, або і самим перейняти кілька рухів

  Не минулося і без скандалів. У бразилійському місті Сан-Пауло оголошення переможців у танцювальних змаганнях з самби спровокувало численні бійки. Обурені фанати шкіл, що програли конкурс напали на суддів, відібрали і порвали папери з результатами змагання. На вулицях міста побилися прихильники різних танцювальних стилів. Вони навіть підпалили кілька карнавальних платформ. Правоохоронці заарештували нападників. Втім, оголошення переможців - довелося відкласти: знищені документи були у єдиному примірнику

  Ріамар Баррос, голова школи самби: "Конкурс судили несправедливо. Усі судді підкуплені!"

  Пауло Серхіо Феррейра, президент ліги шкіл самби: "Дехто просто не вміє програвати. Але висновків суддів не зміниш. Моя рідна школа - також не стала переможцем, але ми намагаємося зберігати оптимізм".

  Офіційно свято закінчилося. Сьогодні за традиціями католицької церкви - Попільна середа, перший день Великого посту. Але люди - не готові прощатися з карнавалом. Вуличні вечірки триватимуть у Ріо - до кінця тижня.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Дострокові президентьскі вибори завершилися в Ємені
  Наступний матеріал
  Замах на президента Абхазії
  Теги: