Завдяки АЕС на півдні США зростає популяція рідкісного виду крокодилів

  Атомна електростанція допомагає довкіллю, а саме - сприяє зростанню популяції крокодилів. Незвичне явище зафіксували захисники природи на півдні США.

  Мирний атом крокодилів не лякає. За роки роботи атомної електростанції "Теркей Пойнт", що на півдні Флориди, популяція цих плазунів зросла вп`ятеро. Уперше екологи помітили рептилій біля АЕС 35 років тому. Біологи забили на сполох, адже, цей  вид - гостромордих крокодилів - на межі вимирання. Щоби переконатися, що хижакам не загрожує радіація, зелені запровадили щорічний контроль. Зрештою, дійшли несподіваного висновку - життя поблизу станції сприяє розмноженню крокодилів.

  Б’янка Мартінес Курс, речниця атомної електростанції "Теркей Пойнт": "Ми збудували канали, як охолоджувальну систему станції. Тваринам подобається тут жити і відкладати яйця. Тож об`єкт – всім на користь".

  Щоночі захисники природи виходять у рейд - за гроші атомників вони шукають крокодилів та вимірюють їх. Уперше упіймавши тварину, екологи зрізають кілька кісткових пластинок і таким чином нумерують алігатора, тож за наступної зустрічі біологи впізнають рептилію. Завдання - не для слабкодухів, адже самець гостромордого крокодила завдовжки сягає 5 метрів, а важить десь півтонни.

  Маріо Альдекоа, біолог: "Адреналін вдаряє в голову. Ви починаєте хвилюватися, щойно опиняєтеся у човні. Вам треба упіймати тварину, але не поранити її. Маєте подбати про власну безпеку і пересвідчитися - усе під контролем".

  На території Сполучених Штатів гостромордий крокодил зустрічається лише у Флориді. У середині ХХ сторіччя тварин активно винищували задля шкіри. Щоби вберегти рептилій від вимирання, уряд країни ухвалив програму з їхньої охорони.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Мексиці урочисто відкрили найвищий міст у світі
  Наступний матеріал
  Влада Казахстану вирішила не проводити виборів у місті Жанаозен
  Теги: