Засновник "Вікілікс" попросив політичного притулку в Еквадорі

  Політичного притулку в Еквадорі попросив засновник сайту "Вікілікс" - Джуліан Асанж. З відповідною заявою він звернувся до посольства цієї країни в Лондоні.
  Еквадорські дипломати вже проінформували британську владу про початок розгляду звернення. Оскільки Асанж перебуває на території амбасади, лондонська  поліція не взмозі його затримати. 14 червня Верховний суд Великої Британії відмовив засновнику "Вікілікс" у перегляді рішення щодо його екстрадиції до Швеції. Там Асанжу закидають кілька сексуальних злочинів. Той свою провину заперечує і каже, що шведська влада видасть його Сполученим Штатам, де Асанжа судитимуть за оприлюднення таємних урядових документів.

  Рікардо Патіно, міністр закордонних справ Еквадору: "Еквадор поважає норми та принципи міжнародного законодавства. Ми гарантуємо Асанжу, що його звернення буде розглянуто у повній відповідності до них. Наш уряд уже зв`язався з посольством у Великій Британії. Ця справа буде розглянута якнайшвидше, оскільки стосується дотримання базових прав людини".
  Попередній матеріал
  Японія потерпає від потужного тайфуну
  Наступний матеріал
  ЗМІ: Мубарак переніс клінічну смерть
  Теги: