independent.ie

Засідання Вищої військової ради Туреччини: звільнено 88 працівників МЗС та двох генералів

  Свої посади втратили понад 40% усієї керівної верхівки турецької армії

  У Туреччині розпочинає роботу Вища військова рада країни. Саме вона має визначити, яким буде подальший розвиток та структура армії після невдалої спроби державного перевороту.

  Аналітики переконують, що на засіданні військової ради мають вирішити подальшу роль армії у політичному житті Туреччини. Не виключені кадрові зміни серед вищого військового керівництва та призначення лояльних президенту генералів.

  "Це засідання ради надзвичайно важливе, оскільки воно зможе пролити світло на майбутню структуру турецької армії. Радше за все, рада відправить у відставку всіх офіцерів, які брали участь у спробі перевороту. Це необхідно в умовах погіршення іміджу армії у суспільстві", – каже політолог Ахмет Касім Хан.

  Крім того, 28 липня стало відомо, що офіційний Стамбул звільнив 88 працівників МЗС. Їх підозрюють у причетності до спроби військового заколоту. Про це повідомив міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу.

  Зазначається також, що у відставку через звинувачення у причетності до заколотів подали два високопоставлені генерали.

  За офіційними даними турецької армії, через події 15-16 липня свої посади втратили понад 40% усієї керівної верхівки турецької армії.

  Нагадаємо, Європейський Союз висловив стурбованість з приводу ув'язнення в Туреччині та звільнення з роботи в цій країні тисяч людей, підозрюваних у причетності до невдалої спроби державного перевороту.

  Попередній матеріал
  Речник АП повідомив про втрати ЗСУ за минулу добу
  Наступний матеріал
  Американські вчені знайшли на дні Тихого океану кулю, що світиться

  У Туреччині затримали колишнього мера Стамбула

  Влада Туреччини віддала наказ про арешт понад 40 журналістів – ЗМІ

  У Туреччині опозиція та владна партія вийшли на багатотисячний мітинг: вимагали справедливості

  В ЄС назвали дії Ердогана "неприйнятними" і закликали Туреччину поважати верховенство права