Запеклі бої у Лівії

  Там, поблизу міста Сирт - у розпалі - сутички між повстанцями та силами, вірними Каддафі. Опозицію - з повітря підтримують сили НАТО. Британська авіація - завдала удару по бункеру Каддафі. Тоді як майже усе Триполі - уже під контролем повстанців. Туди - навіть переїхала Перехідна національна Рада. Проте, місце перебування самого Муаммара Каддафі - і дотепер невідоме.

  Повстанці захоплюють дедалі більше районів у Триполі. За їхніми останніми повідомленнями, під контроль взяли район Абу-Салім - твердиню сил Каддафі.

  Утім, опозиціонери досі так і не розшукали Муаммара Каддафі. Щоби не впустити полковника і не дати йому жодного шансу на втечу, повстанці перевіряють кожен будинок. Інформацію про підозрілих людей та машини, з блокпостІв передають черговим, які стоять через кожні сто п`ятдесят метрів. За Каддафі - обіцяють один мільйон сімсот тисяч доларів.  Колишній прем`єр-міністр Лівії, а ще права рука полковника Абдель Салам Джеллуд, що втік з країни минулої п`ятниці об`явився в Італії.   

  Абдель-Салам Джеллуд, колишній прем`єр-міністр Лівії: "Каддафі ймовірніше переховується у південній частині Триполі. Можливо у якомусь непримітному будинку. Він чекає, коли відкриють вулиці, адже зараз там усі райони заблоковані, і тоді він може перевдягтися у жіночий одяг і втекти зі столиці. Треба його пильнувати"

  Нині у Триполі не працюють банки і магазини. Ціни на продукти злетіли у два-три разИ. Є випадки мародерства. Опозиція закликає усіх припинити грабувати. Цієї ночі тимчасовий уряд переїхав з Бенгазі до Триполі і тепер чекає на перший грошовий транш. Рада Безпека ООН ухвалила рішення розблокувати півтора мільярди доларів з заморожених активів Каддафі для лівійської опозиції. Допомогу обіцяє і Міжнародний валютний фонд.    

  Девід Холі, офіційний представник МВФ: "Ми допоможемо Лівії, якщо на те буде воля країн-членів. Для ухвалення Фондом такого рішення необхідно, щоби зміна влади у Лівії  отримала чітке міжнародне визнання".

  Готовність розморозити рахунки Каддафі і віддати гроші опозиційному уряду Лівії вже висловили такі країни як Італія, Франція, США, Нідерланди, Туреччина.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Українці візьмуть участь у найвиснажливішому легкоатлетичному марафоні в світі
  Наступний матеріал
  В Абхазії за президентське крісло борються 3 кандидати
  Теги: