Заокеанські технології будівництва, до яких прагне Україна [відео]

  Сім із половиною кілометрів на рік. Такими потужними темпами розбудовується надземний метрополітен Вашингтона. Його маршрути пролягають поза історичною частиною міста. Чергова лінія метро у столиці Сполучених Штатів запрацює наступного року. Заокеанські технології будівництва, до яких прагне Україна, бачила Людмила Голоднік.

  Вашингтонський метрополітен у Сполучених Штатах Америки за величиною поступається лише Нью-Йоркському. Проте володар срібла розбудовується й досі. Наступного року місцева влада, яка і фінансує розширення, зобов’язалася здати в експлуатацію ще одну гілку. Вже шосту за рахунком.

  Кевін Вобрейт, керуючий будівництвом метрополітену в м. Вашингтон: "Назріла проблема сполучення громадського транспорту від Міжнародного аеропорту імені Даллеса до центру Вашингтона. Як бачите, ми її поступово вирішуємо".
   
  Щоби не паралізовувати рух авто на швидкісній магістралі, будівельники здебільшого працюють уночі та на вихідних. 80% робіт уже позаду.

  Людмила Голоднік, "5 канал": "37 кілометрів метрополітену за 5 років. В Америці такі темпи стали можливі завдяки потужному фінансуванню. Один кілометр зведення ділянки коштує 168 мільйонів доларів".
   
  Щоби здешевити будівництво, надземну лінію метрополітену у Вашингтоні звели посередині траси, що веде до Міжнародного аеропорту імені Даллеса. Щоправда, на деяких ділянках дорогу таки довелося розширити.

  Джек Робертсон, підрядник першої стадії проекту: "Конструкція заввишки десять метрів із автомагістраллю наче зливається в одне ціле. Завдяки своєму розташуванню, шум від руху потягів метро не заважатиме водіям".

  Відкритий спосіб будівництва метро у Вашингтоні використовують поза межами старовинного міста. Застосувати цей досвід і в Україні обіцяє віце-прем`єр Борис Колесніков. Перший на черзі - Донецьк. Там будівництво надземного метро вже заплановане.

  Борис Колесніков, віце-прем`єр-міністр, міністр інфраструктури України: "Донецкий метрополитен уже планируется. Мы ведем проработки и по Киеву, Харькову, Донецку и Днепропетровску. Львов и Запорожье тоже нуждаются в обсуждении. Услуги американських консалтинговых компаний в плане снегозащиты будут для нас очень полезны".

  Патрик Новаковський, виконавчий директор проекту з розширення метрополітену в м. Вашингтон: "Нову гілку метро ми проектували відповідно до сюрпризів природи. Чисельні опади взимку у Вашингтоні також можливі. Проте ми підготувалися і маємо відповідні розрахунки та системи захисту".

  Влітку 2013-го нова лінія метрополітену Вашингтона прийме перших пасажирів. В Україні до того часу мають визначити міста, в яких наслідуватимуть досвід заокеанських колег. Перший крок українські чиновники зроблять у жовтні – під час національної наради з питань розвитку метро.

  Із Вашингтона Людмила Голоднік, та Олексій Тищенко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Зростає кількість поранених унаслідок сутичок біля американського посольства в Каїрі
  Наступний матеріал
  У Сан-Франциско представили Айфон-5
  Теги: