5.ua

Захисні споруди на кордоні з Росією почнуть споруджувати з півночі

  Будівництво інженерних споруд на кордоні з РФ розпочнеться з північних областей України, а після стабілізації ситуації на сході України продовжиться і на тій території.

  Про це на прес-конференції 7 липня повідомив перший заступник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Павло Шишолін.

  За словами Шишоліна, будівництво інженерних споруд на кордоні з Росією розпочнеться з Чернігівської, Сумської, Харківської областей та півночі Луганської області. Він додав, що впродовж двох тижнів буде подано план облаштування державного кордону на цих територіях.

  "На сьогодні є серйозні складнощі по організації цієї роботи у зоні АТО. Ці заходи почнуться із двох напрямків. Ми розпочнемо з Чернігівської, Сумської та Харківської областей. У першу чергу з північних районів Луганщини до Красної Талівки включно, а також заходи по узбережжю Азовського моря до Амвросіївки. Також потребує інженерного прикриття ділянка на перешийку, на адміністративному кордоні з Кримом", - сказав Шишолін.

  За його словами, в першу чергу облаштовуються інженерні споруди на кордоні, необхідно вздовж лінії кордону викопати рів для того, щоб унеможливити просування вантажних автомобілів і бронетехніки з російського боку.

  "Панацеї не існує. Як показує досвід на кордоні США та Мексики, хто дуже бажає, той все одно пролізе. Ми в першу чергу будемо готувати рови, щоб зупинити потік техніки. 3,5 м рів, який ще до початку бойових дій був побудований Тарутою (главою ОДА Донеччини - Ред.), показав, що танки та вантажні автомобілі вже не перелізуть. Крім того, ми звернемо увагу на інженерні сигналізаційні прилади, які фіксуватимуть факти перетину кордону. А по-третє, це дороги  та засоби електронного спостереження за лінією кордону", - сказав Шишолін.

  Окрім того, за словами заступника голови Держприкордонслужби, зараз неможливо сказати, скільки коштуватиме облаштування українсько-російського кордону. Він додав, що коштів потрібно дуже багато, і кордон буде будуватися по мірі надходження цих грошей. Раніше Шишолін заявив, що в порушників морського кордону України стрілятимуть на ураження.

  Нагадаємо, минулої ночі проросійські терористи вкотре обстріляли позиції українських прикордонників.

  Попередній матеріал
  Напружена ситуація залишається в семи містах Донбасу
  Наступний матеріал
  Терористів, що обстріляли прикордонників у морі, затримано
  Теги:
  Loading...