"Захопи Волл-Стрит" - під таким гаслом тисячі американців вийшли на вулиці Нью-Йорка

  "Захопи Волл-Стрит" - під таким гаслом тисячі американців вийшли на вулиці Нью-Йорка. Мітингувальники майже повністю блокували рух транспорту у центрі міста. Вони виступають проти економічної політики держави. Люди нарікають - під час кризи влада рятувала гігантів бізнесу, а пересічних людей залишила сам на сам з фінансовими проблемами.

  Озброївшись транспарантами, тисячі протестувальників рушили центром Нью-Йорка. Участь в акції цього разу взяли профспілки. Вони приєдналися до молоді, яка виступає проти антикризових заходів влади, що спрямовані на порятунок великого бізнесу, а простих людей залишають без роботи і засобів для існування.

  Тері, студент, протестувальник: "Далі терпіти не можна - знищується середній клас. Багатії дедалі заможнішають, а бідні поповнюють кількість жебраків".

  Алан Гілбург, протестувальник: "Нашу країну захопила купка людей, які створили справжню систему шахрайства. Це треба припинити".

  Соціальні протести у Нью-Йорку спалахнули ще три тижні тому і швидко перекинулися на інші міста. Здебільшого такі акції були мирними, щоправда минулої суботи більше семисот демонстрантів арештували , коли вони на кілька годин перекрили Бруклінський міст. Цього разу обійшлося без сутичок і затримань, хоча протестувальники паралізували центр Нью-Йорка.

  Майкл Блумберг, мер міста Нью-Йорк: "Люди мають право протестувати. будь-хто може висловлювати свою думку, але треба дотримуватися законів і порядку. Такі акції не мають заважати  іншим людям. Як от перешкоджати руху транспорту і перехожих."

  Адміністрація США теж із розумінням поставилися  до так званого "окупаційного режиму" в районі Волл-Стрит. Люди у скруті через економічну ситуацію, сказав речник президента Джей Карні, і саме зараз Конгрес сконцентрував свою увагу на реальних справах у галузі економіки, зокрема створенню робочих місць. Сьогодні демонстрації заплановані в американській столиці - Вашингтоні. Учасники акції знову нарікатимуть на соціальну нерівність, жадібність фінансових закладів та іпотечну кризу.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Одружилася найбільш титулована жінка світу [відео]
  Наступний матеріал
  Контейнеровоз сів на мілину поблизу узбережжя Нової Зеландії
  Теги: