фото Twitter / David Munk

Західна преса звинувачує у загибелі "Боїнга" терористів і особисто Путіна

  Громадська думка у світі нині – не на користь Росії. Газети й телебачення різних країн прямо кажуть – у трагедії "Боїнга" винні бойовики, котрих підтримує Росія. Деякі ще прямолінійніші – у катастрофі винен особисто Володимир Путін.


  "Убивці", "Путін убив мого сина", "Путінські заколотники збили літак", "Російські злочинці убили наших рідних" – такими заголовками рясніють перші шпальти і бульварної, і досить серйозної преси в усіх країнах, чиї громадяни летіли на борту збитого літака.

  Ділові видання пишуть менш емоційно, але винуватців вказують тих самих. У новинних матеріалах запитують: "Звідки у бойовиків зброя?", "Чи припинить Путін підтримувати сепаратистів?". В авторських колонках відверто називають російського президента винуватцем трагедії.

  "Падіння малайзійського лайнера – кінець російської казки" – пише на сторінках "WashingtonPost" Енн Епплбаум – відома американська журналістка і дружина міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського. Вона зазначає: "Навіть без розслідування зрозуміло, що падіння літака – наслідок вторгнення Росії до сходу України". Пояснює, що на чолі бойовиків не місцеві сепаратисти, а російські агенти, що в руках у них – озброєння російського ж виробництва, і що російські медіа згодовують світу відверту брехню і пропаганду. Журналістка підсумовує: збитий "Боїнг" зруйнував казочку про те, що "це все не справжня війна" – і для Заходу, і для росіян.

  Репутація Путіна полягла між уламків збитого "Боїнга" – пише міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт у колонці для "FinancialTimes". Він нагадує читачам, як саме в останні місяці Росія намагалася зашкодити українській державності. Зазначає – Крим справді років 200 входив до складу Росії, але зауважує – майже усі частини Європи колись комусь належали. Завершує дипломат колонку трьома порадами західним політикам: покарати відповідальних за напад на "Боїнг", допомогти Україні в протистоянні з Росією та зупинити конфлікт.

  Ксенія Новікова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Львівщина прощається із загиблими від російських "Градів" вояками
  Наступний матеріал
  У МЗС оприлюднили подробиці аварії українського автобуса у Німеччині
  Теги:
  Loading...