Захід зволікає з втручанням в українсько-російський конфлікт

  Не вирішуванням конфлікту в Україні, а його деескалацією займається нині Захід – відкладає і військове, і економічне втручання, відмовляється від прямої конфронтації з Росією і просить Китай її заспокоїти.

  НАТО, як і попереджало, у відкритий конфлікт з Росією входити не збирається, хоча при цьому потенційну свою міць демонструє щедро. До Босфорської протоки знову увійшов американський фрегат "Тейлор". Востаннє він плавав Чорним морем за сочинської Олімпіади. Сьогодні ж і до Балтійського моря увійшли кораблі Альянсу. Це 5 мінних тральщиків з Бельгії, Естонії, Нідерландів та Норвегії. Вони братимуть участь у навчаннях аж до кінця травня. У першу чергу цими навчаннями Альянс прагне підтримати тих своїх членів, що межують з Росією, а також партнерів Альянсу.

  Що НАТО, що Штати з ЄС – нині з усіх сил заспокоюють потенційних та теперішніх жертв агресії та намагаються не дратувати агресорів. Речниця Державного департаменту США Джен Псакі заявила: хоча Вашингтон і готує санкції проти Росії, але про персональні для Володимира Путіна – мова не йде. Представник Євросоюзу зазначив: процес і досі триває. У питанні санкцій все дуже залежить від того, що саме відбуватиметься в Україні.

  Єврокомісар з питань енергетики теж заспокоює європейців. Гюнтер Отінгер вважає: навіть якщо санкції проти російської економіки запровадять – Москва все одно не залишить Європу без газу. Вірить – "Газпром" виконуватиме зобов’язання.

  Не надто у цьому певен польський прем’єр Дональд Туск. Він пропонує створити в Європі спільний енергетичний союз, який би закуповував газ для всіх країн – щоб кожній окремо не доводилося вести переговори з Москвою. Сама ж російська влада, яку США з Європою так намагаються не дратувати, сьогодні заявила – жодних санкцій не боїться. Ба більше: якщо її товари не пускатимуть на ринок – позиватиметься до суду.

  Знизити градус напруги в усій цій ситуації міг би Китай - вважає німецький міністр економіки Зігмар Габріель. Зазначає: Пекін, маючи тісні економічні відносини з Москвою, міг би на неї натиснути – замість Брюсселя чи Вашингтона. Надію міністрові дає те, що досі Китай так і не підтримав агресію росіян. Однак, і осуду їхніх дій це не означає.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Луганський аеропорт тимчасово призупинив роботу
  Наступний матеріал
  В.о. президента вимагає відновлення антитерористичної операції на Сході України