фото tsn.ua

Захід визнає роль Кремля у війні на Донбасі, але все ще не поспішає із санкціями

  Світ чекає політичного вирішення конфлікту на сході України, але на тлі кволого перемир'я на Донбасі паралельно готує нові санкції проти Росії. Лише санкції – на думку більшості світових лідерів – здатні примусити Кремль зійти з курсу дестабілізації України.


  Про готовність запровадити нові обмежувальні заходи проти Москви уже заявили у Вашингтоні, Оттаві та Брюсселі.

  Німеччина побачила руку Кремля на Донбасі. Очевидною назвала участь Росії у конфлікті в Україні Ангела Меркель. За словами німецького канцлера, дії Москви потребують відповіді, а саме – подальших санкцій. На думку Меркель, вирішити конфлікт на сході України військовими діями неможливо, а отже треба шукати відповіді у дипломатії. Тож міністр закордонних справ Німеччини традиційно закликав Росію показати зацікавленість у мирному розв'язанні кризи.

  "Я справді вважаю, що Росія повинна виконувати власну роль в імплементації перемир'я. Це передбачає, що всі російські військові та зброя, які досі перебувають на українській території, мають бути виведені відповідно до договору з Україною. І міжнародна спільнота стежитиме за цим", – майже пригрозив Франк-Вальтер Штайнмайєр.

  Збройну ж допомогу – втім, поки що нелетальну – може надати Україні НАТО. Про це, за словами президента Польщі Броніслава Коморовського, домовилися на саміті Північноатлантичного альянсу в Уельсі. Проте польський лідер не виключив можливості постачання летальної зброї у майбутньому. Наразі ж найефективнішим способом тиску на Росію Коморовський вважає санкції, які ізолюють та шкодять її економіці.

  Президент Польщі запевнив: "Це не просто питання, чи їстимуть росіяни наші яблука чи ні, але й чи матимуть вони доступ до нових технологій, кредитів, без яких економіка Росії не розвиватиметься. Негативні наслідки санкцій для російської економіки – це лише питання часу. Роль західного світу полягає в тому, щоб Росія знала, що вона платитиме ціну за свої дії. Це буде ціна у вигляді повільного економічного зростання, політичної ізоляції, а не тільки кількості солдатів, загиблих у війні".

  Тим часом, у Москві констатують дотримання перемир'я, проте озвучують намір посадити за стіл переговорів українську владу та ватажків сепаратистів.

  "Прекращение огня в целом соблюдается, хотя вы абсолютно правы – есть инциденты и стороны обвиняют друг друга" – каже спостережливий Сергій Лавров.

  У Канаді ж не помітили відпливу російської зброї та найманців з української землі, тож розробили нові санкції проти Росії. За словами канадського міністра закордонних справ Джона Берда, Оттава готова запровадити нові обмежувальні заходи проти Кремля у разі порушення перемир'я на Донбасі. Вже завтра у ЄС обговорюватимуть, чи застосовувати нові санкції проти Москви. Брюссель уже погодив заборону кредитування російських нафтових компаній та банків у Євросоюзі, а також заборону продажу російської військової продукції, однак взяв паузу для оцінки стану перемир'я в Україні.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ЦВК зареєструвала перших кандидатів у депутати з Донеччини та Луганщини
  Наступний матеріал
  Місію ОБСЄ на Донбасі розширять і оснастять безпілотниками - МЗС
  Loading...