Загострюється ситуація у Єгипті [репортаж, відео]

  У ці хвилини близько тисячі протестувальників у Каїрі штурмують будівлю Міністерства внутрішніх справ. Правоохоронці відкрили по них вогонь. Про це повідомляє телеканал "Аль-Джазіра". У країні подовжили комендантську годину. Відтепер у Каїрі, Суеці та Олександрії вона розпочинається о 16-ій та триває до 8 ранку за місцевим часом. Не зважаючи на це, тисячі учасників антиурядових акцій протесту проігнорували учорашню заборону перебувати на вулицях у вечірні та нічні години. Вони підпалювали магазини і навіть намагалися взяти штурмом будівлю МЗС та офіс місцевої телекомпанії. Заворушення у країні тривають уже п`ятий день. За даними місцевих ЗМІ, в Луксорі підпалили штаб-квартиру правлячої Націонал-демократичної партії. За неофіційними даними, які наводить агенція Reuters, кількість загиблих під час сутичок зросла до 74-х.

  Центральні вулиці Каїра від ранку заповнюють демонстранти. Головну площу столиці Єгипту зайняли військові на бронетехніці. Але це не зупинило прибічників опозиції. Вони спробували прорватися до солдатів. Поліція розігнала натовп гумовими кулями. В мегаполісі орудують мародери. Ледве вцілів національний музей Єгипту. Від зловмисників його захистили самі учасники опозиційного мітингу. 

  Міжнародна спільнота розділилася у своїх реакціях щодо подій в Єгипті. Прем`єр-міністр Японії - Наото Кан - на економічному форумі в Давосі закликав Хосні Мубарака розпочати діалог з опозицією. Король Саудівської Аравії - Абдулла - підтримав усі дії єгипетської влади. Офіційну позицію Білого дому оприлюднив у Вашингтоні президент Барак Обама.

  У Каїрі сьогодні відновили мобільний зв`язок. На курортах поки що відносно спокійно, проте уряди багатьох європейських країн рекомендують своїм громадянам не відвідувати Єгипет найближчим часом. Найбільша авіакомпанія країни "Іджипт Ейр" скасувала всі рейси зі столиці - як внутрішні, так і міжнародні. На вечір опозиція готує нові багатотисячні акції протесту. 

  Олександр Войтко, 5 канал


  Попередній матеріал
  Влада й опозиція вшанували пам`ять героїв Крут [відео]
  Наступний матеріал
  Український та філіпінський моряки втекли з полону піратів
  Теги: