Загострюється дефіцит продуктів у Венесуелі

  Загострюється дефіцит продуктів у Венесуелі. З прилавків магазинів зникли товари першої необхідності. Аналітики зазначають - ситуацію може поліпшити ріст цін на нафту, головного експорту Венесуели. Однак за прогнозами, світові ціни на чорне золото найближчим часом не зростатимуть.

  Кармен Васкес щодня прокидається на світанку, щоб закупити товари для робочої зміни. Кармен тримає візок, на якому готує традиційні страви - тістечка емпанади та закуски арепіти. Жінка каже, - у пошуках інгредієнтів для наїдків щоранку оббігає всі магазини міста. Сьогодні їй не пощастило.

  Кармен Васкес, вуличний кухар: "Я не купила продуктів, бо у магазинах нічого не було - ні рису, борошна, ані цукру. Була дорога олія, але вона мені не підходить". 

  Основні продукти венесуельців - кава, кукурудзяне борошно, масло та молоко - стали рідкістю на прилавках. Разом із їжею, зник і туалетний папір.

  Коромото Ґарсія, покупець: "Немає туалетного паперу, навіть паперових хустинок нема. Це не основні товари, але без них не обійтися".

  Головною умовою успішного пошуку дефіцитних товарів стає людська спритність.

  Зайда Торо, колишній кухар: "Я шукаю товари усюди. Коли бачу, що хтось несе сумку, питаю, звідки покупки. Тоді біжу в те місце і купую".

  Щосуботи рано-вранці на околиці Каракаса на початок роботи державного супермаркета чекають сотні людей. Це одне з небагатьох місць, де можна знайти дефіцитні продукти, як-от, заморожену курку чи кукурудзяне борошно. Утім, адміністрація магазину встановила обмеження.

  Ґеркларіс Наварро, представник магазину: "У руки можна давати лише 4 пачки борошна, бо ми одні з небагатьох супермаркетів, у яких є цей товар, і ми хочемо, щоб всі мали змогу його придбати".

  Влада звинувачує у кризі власників супермаркетів, які, на думку чиновників, замість продавати - запасаються товарами. Утім приватні підприємства відкидають ці закиди. Тим часом президент Венесуели заохотив компанії виробляти більше продукції.

  Ніколас Мадуро, президент Венесуели: "Сконцентруйтеся на роботі, присвятіть себе їй. Можете покластися на підтримку уряду. Якщо хочете виробляти більше, ми вам допоможемо, щоб товари дійшли до людей". 

  А економісти вбачають проблему у стабільній ціні на нафту - головного експорту Венесуели. На їхню думку, ситуацію може поліпшити ріст цін на чорне золото.

  Ангель Ґарсія Банкс, економіст: "Щоб зменшити дефіцит товарів, нам треба отримати більший доступ до іноземної валюти, щоб імпортувати продукти, яких не вистачає. Але люди не сподіваються на це, бо не зростає ціна на нафту".

  Тим часом венесуельці й надалі змушені розраховувати маршрути з урахуванням відвідин багатьох магазинів.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У вітчизняному МЗС і досі не знають, скільки українців перебували у Пакистані у зоні теракту
  Наступний матеріал
  Суд на два місяці залишив під вартою сумського водія, що збив двох пенсіонерів на зупинці
  Теги: