Загальнонаціональний страйк у Греції переріс у ситучку мітингарів із правоохоронцями [відео]

  Загальнонаціональний страйк у Греції переріс у ситучку мітингарів із правоохоронцями. Десятки тисяч людей протестують проти зменшення зарплат і пенсій, запланованих у нових заходах економії. Тим часом у Брюсселі розпочинається самміт Європейського Союзу, на якому однією із центральних тем стане фінансова ситуація у Греції.

  Вдруге - за останні три тижні - Греція страйкує. Люди знову виступають проти запровадження анонсованих урядом заходів економії. У країні не працює жодна державна установа, закрили двері школи й університети, банки та магазини. Загальнонаціональний страйк оголосили дві найбільші профспілки. І вивели на площу Синтаґма в Афінах десятки тисяч людей. У центрі грецької столиці за правопорядком стежать чотири тисячі поліцейських. Однак попередити сутички їм не вдалося. Протестувальники закидали правоохоронців пляшками з коктейлем молотова та камінням. Поліція у відповідь - щитами відтіснили мітингарів.

  Дімітріс, протестувальник: "Ми більше так не можемо. Страждають люди. Є сім`ї, де всі безробітні. Але ціни постійно зростають. Ми боремося за скасування заходів, що поставлять нас на коліна".

  Костас Дросіс, електрик: "У Греції немає жодного робітника, чиє життя не змінилося би на гірше. Ми більше не довіряємо політикам, вони утискають нас з усіх боків, цьому не видно краю".

  Уряд Греції планує зменшити фінансування бюджетної сфери на одинадцять з половиною мільярдів євро. А це, на думку протестувальників, потягне за собою зменшення пенсій та зарплат. Утім у владі переконують: для подолання кризи Греції життєво необхідно отримати новий кредит від Євросоюзу.  За умовами Трійки, Греціїї нададуть транш у 130 мільярдів євро лише, якщо та продемонструє, що вміє економити. Утім точка зору Брюсселя не зрозуміла грецьким протестувальникам. Тож і дата їхнього страйку промовисто збігається із відкриттям саміту ЄС у Бельгії, де лідери країн-членів Євросоюзу обговорюватимуть кризу у єврозоні та ситуацію у Греції.

  Костас Цікрікас, голова конфедерації грецьких робітників: "Ми даємо чітко зрозуміти Європі, саміту ЄС, що людям уривається терпець. Ми не витримуємо однобічної економії. І координуватимемо зусилля зі спілками Європи, щоби змінити цю практику на національному та європейському рівнях".

  Марія Смірніо, продавщиця: "Сподіваюся, вони це бачать. Ми показуємо їм, що не дозволимо ухвалити заходи проти робітників".

  Нинішній страйк став двадцятим за дворічний проміжок, відколи грецька влада почала скорочення у бюджетній сфері.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Про зникнення безвісти десятків тисяч мирних мешканців Сирії заявляють правозахисники
  Наступний матеріал
  Двомісний літак Л-39 здійснив аварійну посадку на Івано-Франківщині
  Теги: