Загальнонаціональний страйк у Франції [відео]

  Загальнонаціональний страйк у Франції. Акції протесту заплановані у більш як двох сотнях міст і селищ. Продовжують страйкувати нафтопереробні заводи. Долучилися до акцій протесту працівники аеропортів та пошт. Уперше страйкуватимуть водії інкасаторських авто.

  Франція страйкує, парламент - продовжує працювати. Попри опір громадян, депутати готуються ухвалити пенсійну реформу. Вирішальне голосування - вже у середу. У переддень профспілки скликають загальнонаціональний страйк, 6-й із початку осені. Б`ють по ключових галузях. У столичному аеропорту "Орлі" скасували половину рейсів.

  Домінік, посажир, що мав летіти до Криту: "Ми встали о п`ятій ранку, щоби встигнути на рейс. Ще є надія, що ми встигнемо. Але, літак досі не повернувся з попереднього рейсу".

  Напівпорожній у вівторок аеропорт Тулузи. Більшість літаків мали би туди прибути саме з Парижа, але навіть не рушили з місця. 

  Жінка в аеропорту: "Ми мали вилетіти ще о чверть на сьому, але потім рейс затримали на пів на дев`яту і сказали: чекайте".

  Чоловік в аеропорту: "Ми всі - заручники цієї ситуації. Неможливо дістатися до роботи".

  Страйкують сьогодні - окрім співробітників летовищ - залізничники, освітяни та інкасатори. Вже майже тиждень як зупинилися заводи із переробки нафти. Активісти не повертаються до роботи навіть під загрозою п`ятирічного ув`язнення. І не пускають до заводів більш поступливих.

  Шарль Фуллар, представник профспілки:"Наймані співробітники спробують зайняти робочі місця. Наш обов`язок - зупинити їх".

  Страйк переробників спричинив дефіцит дизелю та черги на заправках. Водії - масово скуповують пальне, і .. підтримують страйкарів. За опитуванням газети "Ле паризьєн", на боці протестувальників - 71 % французів. Не відвертають їх ані перебої в транспорті, ані вуличні заворушення. 
  Поблажливо до акцій протесту ставиться і їхній адресат. Президент Саркозі і надалі наполягає на збільшенні пенсійного віку.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Українські моряки судна "Delphin Voyager" повертаються додому
  Наступний матеріал
  ЦВК звернулася до КС з приводу виборів до ВР
  Теги: