За Обаму проголосувала молодь, жінки, афро-американці та іммігранти

  Обама готовий приймати вітання як 44-й президент США. За нього проголосувала молодь та жінки, афро-американці та іммігранти. Нині на рахунку демократа понад три сотні символічних голосів виборників, у його противника Джона Маккейна - удвічі менше.
  Офіційно ім`я нового президента Сполучених Штатів оголосять лише після нового року. Утім, демократи та Барак Обама вже святкують перемогу. Їх підтримали мешканці найбільших штатів країни. У грудні понад п`ятьсот делегатів з усієї країни зберуться, щоби формально оприлюднити рішення народу. Потому - дані передадуть до Конгресу, який і назве ім"я остаточного переможця. Почути приємну звістку Барак Обама готовий вже зараз.

  Барак Обама: "Попереду - тривалий шлях, дорога вгору. Можливо, ми не здолаємо її за один рік, або навіть за один президентський термін. Але, Америко, я ніколи так не вірив у це, як сьогодні. Я обіцяю, наш народ здолає перепони, наш народ зможе!"

  Близьку перемогу Обами святкують по всій країні: на мітингах демократів у Денвері, Чикаго та Нью-Йорку, де мешкає чимало афро-американців. Уперше, один з них потрапить до Білого Дому.

  Моді Мур (Нью-Йорк): "Це історія! Я ніколи не думала, що доживу до такого! Я добре пам`ятаю часи, коли на темношкірих спускали собак. Я не вірила, що це можливо!"

  Шон Вілсон (Нью-Йорк): "Люди плакали та обнімалися. Сміялися та усміхалися усім. У такі хвилини круто бути американцем. Це нова ера в історії нашої країни".

  Ден Шеррі (Чикаго): "Це круто! Це повністю змінить наш імідж у світі, наше власне уявлення про свою країну. Це феноменально! Прекрасний день для Америки!"

  Перемогу конкурентів визнали і республіканці. Щоправда - без особливого ентузіазму. Джон Маккейн публічно привітав суперника та схвалив його наполегливість. Утім, жодного разу не назвав на ім"я. Рядові ж члени партії - не приховували смутку.

  Джон Маккейн: "Я поважаю його стійкість та наполегливість. За допомогою цих рис він надихнув мільйони американців. Усіх тих, хто вже зневірився в тому, що може особисто впливати на політику. Це історичні вибори. А особливо - для афро-американців. Я закликаю усіх моїх прибічників привітати його. Попри будь-які розбіжності, усі ми - американці. І це - найважливіше!"

  Карен Амброз, республіканка: "Я страшенно розчарована. Оце і все? Я у розпачі. Я дуже люблю Джона Маккейна. Він надзвичайний. Я вірила, що він зробить для Америки чимало"...

  Алексі Гофман, республіканець: "Гадаю, тут дві причини. По-перше, люди, що піднесли Обаму до статусу Месії. По-друге, - невдала кампанія Джона Маккейна. Він мав бути агресивнішим. Адже Обама його не шкодував. Маккейн - дуже хороша людина, він міг би об`єднати країну. Натомість ми маємо Обаму. Гадаю, наступні чотири роки засвідчать, що він - майже комуніст".

  Джордж Буш, який до інавгурації офіційно залишається президентом Сполучених Штатів у спеціальному звернені до нації вже пообіцяв: до 20-го січня, коли Обаму офіційно оголосять новим керманичем США, Буш співпрацюватиме з ним в усіх питаннях, якими опікується адміністрація президента.

  Джордж Буш: "У цей перехідний час я буду інформувати обраного президента про важливі рішення. Коли ж настане двадцяте січня, Лора та я повернемося до Техасу, зберігаючи дорогі нам спогади про наш час тут та з глибокою вдячністю за можливість слугувати цій великій державі".

  У спадок від Джорджа Буша Обама одержить чимало клопоту і зобов`язань. Війна в Іраку, тероризм, енергетичні проблеми. Утім, найбільший виклик - це економічна криза. Молодому демократові доведеться рятувати найпотужнішу економіку світу.

  Ксенія Новікова, 5 канал
  Попередній матеріал
  Російські "Перший" та "Рен-ТБ" дозволила транслювати Нацрада
  Наступний матеріал
  Одностатеві шлюби у Каліфорнії заборонив референдум
  Теги:
  Loading...