За кілька десятиліть шоколад може стати рідкісним дорогим делікатесом – дослідження

  Постійне зростання попиту на шоколад в країнах Азії, засухи та епідемії, які впливають на урожайність какао бобів вже за кілька десятиліть можуть зробити шоколад рідкісним і дуже дорогим товаром.


  Про це свідчать результати дослідження лідерів світового ринку шоколаду компаній Mars і Barry Callebaut.

  Так, вже до 2020 року попит на какао перевищуватиме його виробництво на 1 млн тонн, а до 2030 року - на 2 млн тонн.

  Як стверджують автори дослідження, лише за останні шість років ціни на шоколад на світовому ринку зросли на 87%. З 1993 по 2007 рік какао продавалося в середньому за $1465 за тонну, а зараз його ціна досягає $2736.

  Окрім природних факторів, на дефіцитність какао значним чином впливає різке зростання попиту на нього у Китаї та Індії. Лише за останні чотири роки споживання шоколаду у цих країнах зросло майже вдвічі, а за два роки Китай може вийти на друге місце за споживанням солодкого продукту після США.

  Виробники шоколаду вже зараз почали вдаватися до певних заходів для економії какао. Зокрема, вони зменшують його вміст у шоколадній плитці та зменшують вагу самих плиток.

  Вчені активно працюють над виведенням нових сортів какао, більш стійких до посух та хвороб. Зазначимо, в Еквадорі вже зараз існує сорт какао, врожайність якого у сім разів перевищує звичайні сорти. Однак смакові властивості такого какао залишають бажати кращого.
  Попередній матеріал
  Військова прокуратура розслідує причетність керівництва АТО до загибелі українських військових - Ярема
  Наступний матеріал
  Терористи підтримують напругу серед населення Донбасу тотальною пропагандою
  Теги: