За добу у Жанаозені казахські силовики затримали 700 осіб

  Сімсот людей упродовж останньої доби затримали правоохоронці у казахстанському місті Жанаозен. Міліція влаштовує рейди, щоби знайти організаторів п`ятничних масових заворушень. Сполучені Штати закликали владу Казахстану стриманіше реагувати на акції протесту і більше не допускати загибелі людей. За офіційними даними, жертвами сутичок у Жанаозені та Шетпе стали 15 людей. Опозиція стверджує, що загиблих уп`ятеро більше.

  Життя в казахському місті Жанаозен завмерло. Порожні вулиці патрулюють сотні військових, озброєних автоматами та кулеметами. Десятки блокпостів розділили населений пункт на кілька секторів безпеки. В Жанаозені не працює Інтернет і мобільний телефонний зв`язок, стаціонарний - функціонує вкрай нестабільно. Під час надзвичайного стану правоохоронці здійснюють масштабні рейди для виявлення учасників акцій протесту.

  Аманжол Кабилов, чільник міліції Жанаозена: "Затримали 700, 50 - висунули адміністративні звинувачення, на 8 відкрили кримінальні справи. Інших відпустили".

  У шпиталях Жанаозена перебувають сотні постраждалих під час заворушень. Більшість з них мають сильні забої тіла та переломи кінцівок. Лікарі також зафіксували кілька випадків вогнепальних поранень.

  Арман, мешканець Жанаозена: "Коли почалися заворушення, я злякався і побіг. Хтось вистрілив у мене і я впав поранений".

  Сайран Хангереєв, лікар: "Нам вдалося врятувати багатьох поранених. Але то був справжній жах. Працювали дуже напружено".

  Напередодні близько двох тисяч людей вийшли на акцію протесту в місті Актау. Вони засудили дії влади в Жанаозені та підтримали вимоги тамтешніх страйкарів і звільнених нафтовиків. Мітингарі закликали уряд Казахстану скасувати в місті надзвичайний стан, вивести з Жанаозена війська та відновити зв`язок.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Правозахисники: сирійські війська придушили спробу масового дезертирства
  Наступний матеріал
  МБК "Миколаїв" перервав чотириматчеву серію поразок у баскетбольній Суперлізі
  Теги: