З "Фукусіми-1" відкачують радіоактивну воду

  На 2-му реакторі японської АЕС "Фукусіма-1" - почали відкачувати радіоактивну воду - з підвалу турбінного залу. Рідину перемістять до спеціальних цистерн. Скільки її накопичилося в підвалах - точно невідомо. За приблизними оцінками - не менше 25 тисяч тонн. Для завершення операції - знадобиться майже місяць.

  Генеральний секретар кабміну Японії Юкіо Едано заявив, що загрози розплавлення палива на АЕС "Фукусіма-1" - більше немає, оскільки система охолодження - працює справно. Тож найбільшою проблемою лишається - утилізація радіоактивної води та консервування станції. На інших японських АЕС - намагаються посилити заходи безпеки. Суворіші правила запровадили з 11 квітня. Згідно з ними, кожен реактор має бути обладнаний двома запасними генераторами. АЕС - повинні завершити переобладнання до кінця квітня. На деяких - уже проводять тренування у разі надзвичайної ситуації.

  Сеїчі Мураока, пр-менеджер станції: "Врахувавши наслідки катастрофи 11 березня, ми запровадили додаткові тренування для персоналу та посилили заходи безпеки. Сьогодні - перший тренінг, що враховує можливі наслідки природних катастроф. Раніше ми такого не робили".

  Заходи безпеки, яких вживають на японських АЕС - не заспокоюють ані самих японців, ані їхніх сусідів. І в Японії, і в інших країнах - не вщухають антиядерні протести. Один із таких відбувся у Сеулі. На нього зібралися жінки. Вони занепокоєні впливом радіації на здоров`я дітей. І закликали корейський уряд надавати суспільству більше інформації про ситуацію з радіаційним забрудненням.

  Кім Йонг-нам, генеральний секретар Корейської федерації екологічного руху: "Через 25 років після аварії в Чорнобилі навколишні території - все ще забруднені. Хоча Південна Корея й не дуже близько від Японії, ми не почуваємо себе в безпеці".

  Японія - сьогодні заявила, що розробила новий спосіб очищення морської води. В неї - сипатимуть порошок, здатний поглинати ізотопи йоду, цезію та стронцію. Він складається з суміші мінералів. Автор винаходу - професор Томіхіса Ота з університету Канадзава. Учений сподівається, що таким чином вдасться зупинити поширення радіоактивного забруднення.

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Україна збирає гроші на Чорнобильські проекти
  Наступний матеріал
  Через сто років населення Латвії може зникнути
  Теги: