Ющенко та Тимошенко привітали Обаму (РЕПОРТАЖ)

  Вже привітали Барака Обаму з перемогою на виборах - президент та прем`єр-міністр України Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко. Також вітальні слова Обама почув від французького прем`єра Франсуа Фійона. Долучилися до привітань британський прем`єр Гордон Браун та німецький канцлер Ангела Меркель.
  Також поздоровили Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер і голова Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу. Зокрема Баррозу сподівається, що з новим президентом Сполучені Штати зблизяться з Європою, щоби принести мир і оновлення. Свої вітання висловив китайський лідер Ху Дзінь-тао. Колишній ворог Америки - Афганістан - теж вітає нового президент США. Афганський лідер Хамід Карзай упевнений, що новий чільник Білого дому означатиме нову еру американської політики.

  Які саме зміни принесе новий голова Білого дому намагаються з`ясувати не лише американці, але й прості жителі та аналітики чи не з усіх країн світу. Так, у Китаї американські дипломати запевняють - взаємини Вашингтона та Пекіна приречені на успіх, адже, що б не казали - а двом найпотужнішим країнам світу просто необхідно мати добрі відносини. Інакше Китай втратить величезний ринок для своїх товарів, а США не матимуть дешевих товарів.

  Кларк Рендл, посол США у Китаї: "Кого б не обрали - політика щодо Китаю не зміниться. Адже це велика і дуже потужна економіка. Наші відносини стають кращими з року в рік і я думаю, така тенденція триватиме".

  Люди: "Обама! Обама! Він поліпшить ситуацію в економіці. Клінтон значно вдосконалив ситуацію, а Буш усе зруйнував. Тепер Обама повинен усе відбудовувати . Якщо він це зробить - ми поїдемо туди у відпустку".

  Не менше оптімізму й у іншій країні, яку часто згадували під час передвиборних перегонів. У Ірані плекають надію, що новий президент Сполучених Штатів змінить войовничу риторику Джорджа Буша на більш гнучку мову дипломатії. Хоча в цьому питанні не усе залежить від Вашингтона, адже іранський лідер Махмуд Ахмадінеджад також відомий своїми не надто толерантними заявами щодо США.

  Саєд Лайлаз, політичний аналітик: "Обама спробує зняти напругу у відносинах між США та Іраном. Звичайно, це піде на користь простим людям. Щоправда наш уряд не буде у захваті, бо зараз при владі радикали, а їм кризи та нестабільність потрібні набагато більше, ніж спокій у країні".

  У Росії також лунало чимало припущень про те, якою саме буде політика Обами щодо Москви. На думку голови комітету з міжнародних справ у Раді Федерації Сергія Маргелова, - новий глава Білого дому продовжить вибіркову співпрацю з Кремлем у питаннях нерозповсюдження ядерної зброї та боротьби з тероризмом. Але на  глобальні зміни очікувати не слід. Наразі у Обами чимало інших нагальних проблем, найбільша з яких - подолання економічної кризи у країні.

  Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  В авиакатастрофе погиб министр внутренних дел Мексики
  Наступний матеріал
  Щонайменше 20 людей загинули в ДТП у Німеччині
  Теги:
  Loading...