"Український день" у Брюсселі – хроніка подій

  Про реалізацію Угоди про асоціацію говорять просто зараз у Брюсселі. Вперше після підписання документа там відбувається засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

  День високої дипломатії у столиці Євросоюзу. До зустрічі Україна-ЄС там збиралася Рада міністрів закордонних справ, а ще раніше за сніданком зустрічалася Група друзів України. На неї прийшли зо два десятки голів МЗС і керівництво Єврокомісії.

  Дружба з боку ЄС – зазначив польський міністр зовнішніх справ – аж ніяк не автоматична обіцянка фінансової допомоги. Спершу Україна мусить реалізувати обіцяні реформи – у судах і міліції, у боротьбі з корупцією та децентралізації влади. А ЄС її у цьому підтримає. Вже завтра Гжегож Схетина разом із колегами з Чехії, Словаччини та Угорщини вирушить з візитом до Києва. "Вишеградська четвірка" говоритиме про координацію допомоги Україні. За кілька годин після міністрів до Києва прилетить і Федеріка Могеріні.

  Після сніданку друзів України і перед засіданням Ради асоціації дипломатам довелося "відволіктися" на Раду міністрів. Українська тема не полишала їх і там.

  Після зустрічі міністрів стартувала Рада асоціації Україна-ЄС. Головує на ній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Просто у ці хвилини – разом із європейськими дипломатами - вони вирішують, як саме поліпшити економічну й безпекову ситуацію в Україні.

  Попередній матеріал
  Російський "Газпромбанк" вимагає від української компанії термінового погашення валютного кредиту
  Наступний матеріал
  Вінницькі цукрові заводи зменшили споживання газу на третину

  У Брюсселі стартує саміт Україна-ЄС

  У Брюсселі відбудеться неформальна зустріч міністрів закордонних справ ЄС

  15 грудня у Брюсселі засідатиме Рада асоціації Україна-ЄС