Єврозона потроху виходить із кризи (репортаж)

  Про це заявив голова Єврогрупи прем`єр-міністр Люксембурга Жан-Клод Юнкер. Він наголосив, що найгірше позаду, причому це стосується і країн зони євро, і тих, хто має власну грошову одиницю. Цю новину повідомили на зустрічі міністрів фінансів Євросоюзу у Брюсселі.

  Економіка Європи припинила падіння. А значить, пік кризи позаду і тепер єврозона розраховує на відновлення після багатьох місяців рецесії. Процес одужання забере більше року - економіка потребуватиме бюджетних грошей щонайменше до кінця двітисяча десятого. 

  Це перше засідання ради ЄС після сезону відпусток. Головне питання зустрічі - спільна європейська пропозиція реформувати світову економіку. Ініціаторами вступили Франція та Німеччина - вони наполягають на законодавчому обмеженні фінансових апетитів банкірів. Саме їхня готовність до ризикованих масштабних операцій призвела світову фінансову систему до найбільшої кризи за увесь повоєнний час. Тож Берлін та Париж налаштовані вкрай серйозно і - пропонують прив`язати особисті прибутки топ-менеджерів банків до результатів їхньої роботи.

  Вже у перші години зустрічі пропозицію мадам Лагард підтримали. Її обурення поділяють політики та пересічні громадяни багатьох європейських країн. Преса рясніє розслідуваннями того, що попри кризу, банкіри та топ-менеджери продовжують нараховувати собі величезні преміальні - начетбо забувши про те, що саме їхні прорахунки призвели до кризи. 

  Водночас фінансові аналітики заявляють, що радикальні пропозиції з обмеження прав приватного сектора не мають шансів на здійснення. Та й час для реформи вже змарнований - банки почуваються усе впевненіше і як наслідок - менше залежать від держави. Найбільші американські фінустанови, наприклад, вже повернули уряду стабілізаційні кредити. 

  Юлія Куценко, 5 канал

  Попередній матеріал
  До 15 зросла кількість жертв землетрусу в Індонезії
  Наступний матеріал
  Стартує Венеціанський кінофестиваль (репортаж)
  Теги: