5.ua

Євросоюз цілиться новими санкціями у фінансовий сектор РФ

  ЄС хоче розширити економічні санкції проти Росії насамперед на фінансовому ринку, повідомляє агентство Reuters. Єврокомісія запропонувала представникам країн Євросоюзу серед іншого торговельну заборону на кредити, призначені для російських банків та інших інституцій, стало відомо агентству з його дипломатичних джерел 2 вересня.


  Крім того, може бути заборонена торгівля фінансовими продуктами між Росією та ЄС із терміном дії 30 днів, а не 90 днів, як раніше. Обмеження можуть стосуватися і ринку дериватів. Із конкретним пакетом пропонованих штрафних заходів Єврокомісія планує визначитися у середу, 3 вересня. До п'ятниці, 5 вересня, посли країн ЄС мають вирішити, які саме пропозиції будуть втілені в життя.

  Нові санкції можуть стосуватися й російських державних компаній. У майбутньому їм може бути відмовлено у доступі до допомоги в ЄС. Також може бути розширено чинну нині заборону щодо постачання до РФ продукції подвійного призначення. Її можуть поширити не лише на військових, а на усіх російських замовників.

  Також у Брюсселі обговорюється пропозиція заборонити в'їзд до ЄС російському міністру оборони Сергієві Шойгу, стверджують дипломатичні джерела Reuters.

  Водночас виключення Росії з міжнародної платіжної системи Swift на порядку денному не стоїть. Наступним кроком, що, утім, поки не міститься у проекті рішень, за словами дипломатів, могло би стати розширення санкцій на телекомунікаційний та сталеливарний сектор. Потім, за цими даними, ймовірним могло би стати й виключення Росії з важливих заходів, наприклад, у спортивній сфері. Як відомо, 2018 року Росія готується приймати чемпіонат світу з футболу.
  Попередній матеріал
  Рада дозволила переоформлення дачного будинка у житловий
  Наступний матеріал
  У ЦВК пояснили, як голосуватимуть мешканці окупованих Росією територій
  Loading...