5.ua

Євросоюз підтримує повернення Придністров‘я до Молдови

  Європейський союз виступив за повернення Придністров‘я до складу Молдови.


  Як заявив глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, ЄС підтримує суверенітет і територіальну цілісність Молдови і виступає за вирішення проблеми Придністров'я в рамках єдиного молдавської держави зі спеціальним для цього регіону статусом, передає "Интерфакс".

  Напередодні повідомлялося, що наприкінці червня у Брюсселі буде підписана угода про асоціацію та вільну торгівлю між ЄС і Молдовою.

  На спільній з прем'єр-міністром Молдови Юрієм Лянке прес-конференції Баррозу заявив, що підписання угоди про асоціацію "не є кінцевою метою відносин ЄС-Молдова" і що Брюссель бачить "європейську перспективу" для цієї країни, тобто, не виключає її вступу в ЄС.

  Нагадаємо, питання придністров'я загострилося після окупації Росією Криму. У середині квітня Верховна рада невизнаної Придністровської Молдавської Республіки звернулася до президента та Держдуми РФ, а також до ООн та ОБСЄ з проханням визнати незалежність республіки.

  Зараз Придністров'я як суверенну республіку визнають лише частково визнані Абхазія і Південна Осетія, а також невизнана Нагірно-Карабахська Республіка.

  Минулого тижня заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу застеріг Кремль від збурення проросійських сил у Молдові в той час, як Київ намагається вгамувати спалахи сепаратизму на Сході України.
         

  Попередній матеріал
  П’ятого Президента українці оберуть на 5 років - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Загиблі в Одеському будинку профспілок вчаділи - МВС