Європу поглинула хвиля страйків (РОЗШИРЕНО)

  Європу поглинула хвиля страйків. Тривають акції протесту французьких авіадиспетчерів. Вони вимагають не допустити масових скорочень. В Іспанії на вулиці вийшли тисячі людей - на знак протесту проти змін пенсійної системи. А у Греції вдруге за останні два тижні відбувається усезагальний страйк. Люди невдоволені антикризовими діями уряду. У центрі Афін близько 30 тисяч людей влаштували мітинг. Між демонстрантами та поліцією відбулися сутички.

  Ділове життя Греції майже повністю зупинилося. В країні - масштабний страйк працівників державного та приватного секторІв. Не працює громадський транспорт, деякі школи, банки, теле та радіокомпанії й інші держустанови. До протестувальників долучилися авіадиспетчери. Вдруге за місяць закрили повітряний простір країни. Загалом у середу на роботу не вийшли більш як півмільйона людей.

  Йоргос Петалотіс, офіційний представник грецького уряду: "Кожен має право на протест, але зараз скрутні часи. Тому ми маємо об`єднатися, щоби захистити нашу країну; працювати, щоби криза не поглинула її".   

  Профспілки вважають, що влада не повинна знижувати майже 13-відсотковий дефіцит бюджету за рахунок скорочення прибутків держслужбовців. Крім того, уряд збирається збільшити пенсійний вік до шістдесяти трьох років і збільшити податки на бензин, вироби з алкоголю та тютюну. Це - найбільший у Греції усезагальний страйк за останній час.  

  Статіс Анестіс, речник Грецького об`єднання праці: "Ми не терпітимемо надалі скорочення пенсій та зарплат. Це порушення наших прав. Уряд має зрозуміти, що потреби людей важливіші за прибутки та потреби ринку".

  Незважаючи на протести, уряд збирається ще більше посилити заходи, щоби виконати вимоги Євросоюзу. Уже в березні Греція повинна відзвітувати щодо виконання плану економії, який передбачає різке скорочення багатьох статей бюджету. Нещодавно прем`єр-міністр країни Георгіос Папандреу заявив, що Афіни розраховують не на фінансову допомогу, а на політичну підтримку з боку ЄС. Це дозволило б їй отримати нові позики.

  Попередній матеріал
  Тисячи людей вийшли на демонстрації в Іспанії
  Наступний матеріал
  Туреччина: Суд висунув звинувачення у змові 7 офіцерам
  Теги: