Європою пройшла серія антитерористичних рейдів

У Франції, Бельгії та Німеччині заарештували майже три десятки підозрюваних у тероризмі.

Бельгійський прем'єр-міністр закликав до створення єдиного європейського реєстру осіб, що повертаються до ЄС з таких країн, як Сирія та Ірак. А французький президент заявив, що його країна перебуває у стані війни з тероризмом.

За тиждень після атак у Парижі Європу лихоманить. У Парижі через загрозу мінування евакуювали Східний вокзал, одну з головних залізничних станцій країни. У поліції повідомили, що вдалися до такого кроку радше як до запобіжного заходу. А в передмісті французької столиці – містечку Коломб – на кілька годин розігралася драма із заручниками. Озброєний чоловік атакував поштове відділення. Коли нападник здався у руки правоохоронців – з'ясувалося, що він страждає на психічні розлади та перебував під впливом медпрепаратів і спиртного.

Президент Франсуа Олланд на прийомі для дипломатів заявив, що Франція перебуває у війні з тероризмом: "Попри всі розбіжності у наших поглядах, ми продемонстрували світові свою єдність перед лицем ворога, який має ім'я, і який ми маємо назвати: тероризм. Ми воюємо проти нього. Це не війна проти релігії – це війна проти ненависті".

У ніч проти п'ятниці французькі правоохоронці заарештували 12-х осіб, підозрюваних у причетності до терактів, що забрали минулого тижня 17 людських життів. У сусідній Бельгії під час десятка рейдів затримано 13-х осіб і знайдено чимало зброї, вибухівки, а також фальшиві документи. В оселі ж двох підозрюваних терористів, яких напередодні вбили у містечку Верв'є, також знайшли поліцейську форму. У прокуратурі всіх затриманих підозрюють у приналежності до однієї екстремістської джихадистської групи, яка планувала вбивства поліцейських. Прем'єр-міністр країни Шарль Мішель закликав Євросоюз до тіснішої співпраці у боротьбі з тероризмом: "Ми закликаємо створити єдиний перелік осіб, що повертаються до Європи, для полегшення обміном інформації. Тож ми просимо Європарламент якомога швидше ухвалити закон про дані списків пасажирів. Такий закон поліпшить роботу спецслужб".

Неспокійно було і в Берліні. Там заарештували двох осіб, яких підозрюють у підготовці терактів на території Німеччини. У європейській поліцейській агенції Європол повідомили, що зростання радикалізації мусульман, що мешкають у Європі, робить попередження потенційних нападів украй важким завданням. За словами шефа Європолу Роба Уейнрайта, від 2,5 до 5 тисяч європейців мають досвід перебування у конфліктах в Сирії та Іраку.

Мирослава Пеца, "5 канал".

Попередній матеріал
НАТО перехопила черговий військовий літак РФ над Балтійським морем
Наступний матеріал
Путін обговорив з Радбезом можливу зустріч "нормандської четвірки"

Бельгійська поліція продовжує контртерористичні рейди

У Франції терорист звільнив заручників і здався

Правоохоронці знайшли тіло закатованого терористами депутата на Донбасі

СБУ: російських терористів фінансують "Лукойл" та Курченко