Європейський парламент засудив непропорційне застосування сили турецькою владою до протестувальників

  Європейський парламент засудив непропорційне застосування сили турецькою владою до мирних протестувальників у Стамбулі. Євродепутати ухвалили відповідну резолюцію під час засідання у Страсбурзі.

  Прем`єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що востаннє просить протестувальників залишити парк Ґезі у Стамбулі. Раніше чільник уряду наказав силовикам звільнити площу Таксим і прилеглий до неї парк упродовж 24 годин. Мітингарі ж збираються продовжувати акцію - доки влада не відмовиться від перепланування парку Ґезі. Тим часом кількість жертв унаслідок сутичок у Туреччині зросла до п`яти. У ніч проти четверга в лікарні помер 26-річний протестувальник, який уже кілька днів перебував у реанімації.

  Хусейн Челік, речник партії справедливості та розвитку: "За результатами зустрічі з протестувальниками ми готові розглянути ідею про проведення референдуму щодо подальщої долі парку Гезі. Нехай мешканці Стамбула самі вирішать, чи хочуть вони, щоби на місці парку почалися будівельні роботи. Поки ми готуємося до волевиявлення - усі протестувальники мусять негайно полишити парк і повернутися до нормального життя".

  Перший, протестувальник: "Якби прем’єр дійсно хотів вирішити ситуацію з парком Гезі мирним шляхом - він би це зробив вже давно. Між тим наші протести тривають вже майже два тижні, а влада досі не висловлювала бажання йти на поступки".

  Другий протестувальник: "Як ми можемо довіряти Ердогану? Він усе одно все зробить по-своєму. А результати референдуму - влада сфальсифікує".

   

  Попередній матеріал
  Плівки майора Мельниченка долучені до кримінальної справи про вбивство Гонгадзе
  Наступний матеріал
  Звіт ООН: Щонайменше 93 тис. людей загинули за два роки громадянської війни в Сирії
  Теги: