Європейський день дій та протесту проводять сьогодні профспілки в ЄС [відео]

  Європейський день дій та протесту проводять сьогодні профспілки понад двох десятків країн. Найбільші - загальнонаціональні - страйки відбуваються в Іспанії та Португалії.

  Іспанські робітники від самого ранку налаштовані рішуче. Уже на світанку - встигли побитися з поліцією. Згодом спалахнула ще одна сутичка. За ґратами проведуть день протестів - щонайменше півсотні людей.

  На акції протесту вийшли не лише робітники. Проти економічної політики урядів - іспанські та португальські транспортники, лікарі, вчителі та працівники бюджетних організацій.

  Протестувальник, Іспанія: "Вони забирають наші права, геть усі. Банки та бізнесмени женуть нас на вулиці, вони ж крадуть наші зарплати. У нас більше немає прав, працюємо, як гастарбайтери".

  У Іспанії та Португалії - майже повністю зупинився громадський транспорт, припинено авіасполучення. В Іспанії - скасовані 600 авіарейсів, їздять лише 20 відсотків потягів. У сусідній Португалії - не працює столичне метро, залізниця обслуговує лише 10 відсотків рейсів. А в Бельгії - залізничники взагалі припинили роботу. Італійці - проводять чотиригодинний страйк транспортного та державного сектору. Окрім цього, у центрі Рима - зібрався багатотисячний мітинг. На самому його початку активісти вивісили величезний портрет німецького канцлера в нацистській уніформі. Саме Ангелу Меркель - чимало італійців звинувачують у погіршенні економічної ситуації в країні.

  Мануела Тімпері, вчитель: "З такою політикою на нас чекає катастрофічне майбутнє. Економічні реформи потрібно скасувати".

  Лаурія Еліо, пенсіонерка: "Я сподіваюся, що всі європейські профспілки об`єднаються проти кризи. Через неї потерпають лише ті, в кого зовсім немає грошей".

  Понад 3 тисячі людей - зібралися на мітинг у французькому Марселі. Це перша демонстрація з кількох десятків, запланованих на сьогодні в країні. Наймасштабніша - відбудеться ввечері в Парижі.

  Мірей Чесса, регіональний лідер профспілки: "Оці всі заходи економії в Греції, Іспанії - чого уряди досягли завдяки ним? Кожен другий іспанець - безробітний. Невже ви думаєте, що справжні структурні реформи можуть призвести до подібної ситуації?"

  Загалом сьогодні до протестів долучилися 23 європейські країни. Люди обурені намаганням урядів перекласти на громадян фінансовий тягар економічної кризи. Завдяки скороченню видатків на освіту, медицину, соціальні виплати - можновладці сподіваються знайти кошти для виплат за кредитами. Протести тривають уже не перший місяць. Утім, поки що безрезультатно. Уряди країн, що найбільше потерпають від фінансової кризи, пояснюють заходи суворої економії - це єдиний вихід, щоби уникнути краху фінансової системи.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Теракти в Іраці: 14 людей загинули
  Наступний матеріал
  Проти членів ОВК №132 не порушено жодної кримінальної справи
  Теги: