5.ua

Європейські ЗМІ обговорюють шляхи позбавлення газової залежності від Росії

  Залежність від російського газу турбує Старий світ. Європа, як один із найбільших споживачів блакитного палива з Росії, боїться перебоїв у поставках. Їх можуть спричинити санкції проти Кремля. Саме тому на наступному тижні ЄС ініціює саміт, де вирішуватиме, як зменшити газову залежність від Росії. Поки ж тему активно обговорюють у західних ЗМІ.

  Вирватися із газового рабства Росії: польський уряд затвердив законопроект, що сприятиме розвитку газових родовищ в країні. У першу чергу – за рахунок скасування мита на видобуток сланцевого газу. Видання "Газета Виборча" цитує польського прем’єра Дональда Туска – за його словами, податок не збиратимуть аж до 2020 року, аби залучити у сферу якомога більше інвесторів. Приблизний підрахунок газових покладів Польщі – 2 трлн кубометрів палива, цього країні вистачить на найближчі півстоліття. Нині країна споживає 16 млрд кубометрів щороку, більше половини цього обсягу поставляє Росія – пише "Warsaw Business Journal".

  Тема блакитного палива турбує і британців. У Сполученому Королівстві занепокоєні, що криза у стосунках із Москвою може вплинути на вартість газу. Мовляв, місцеві компанії, побоюючись перебоїв у поставках із Росії – підніматимуть ціну на паливо. За даними видання "The Telegraph" британський міністр енергетики Ед Дейві попросив газові корпорації не спекулювати на напрузі у стосунках Заходу та Кремля. Адже лише із Росії Європа отримує третину необхідного обсягу газу щороку. При цьому Дейві підкреслив – у світлі останніх подій країні необхідно розвивати місцеві родовища палива, приміром вітрові та атомні електростанції.

  Зростаюче бажання енергетичної незалежності у Європі вже обертається для Росії конкретними наслідками. Напередодні Євросоюз призупинив переговори із Москвою про газопровід "Південний потік". Щоправда, на російському ресурсі "Вести" такий крок пов’язали із закінченням опалювального сезону. При цьому, "Вести" переконують: альтернативи блакитному паливу із Росії – немає. Посилаючись на дані Євростату у російських ЗМІ наголошують – запаси газу у таких конкурентів, як Норвегія та Нідерланди – швидко закінчуються.

  Ольга Дацюк, Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Дещиця: Україні нічого робити в СНД
  Наступний матеріал
  В Евросоюзі заговорили про більш жорсткі санкції проти Росії
  Теги:
  Loading...