5.ua

Європейська рада закликала ООН засудити використання хімзброї в Сирії

  Ухвалити резолюцію із засудженням застосування хімічної зброї в Сирії закликав Раду безпеки Організації об’єднаних націй голова Європейської ради Герман ван Ромпей. Відповідну заяву один із чільників Євросоюзу зробив під час виступу на 68-ій сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

  Ван Ромпей попросив п’ятьох постійних членів Радбезу припинити суперечки й нарешті затвердити узгоджений текст документа. Зараз Сполучені Штати, Велика Британія та Франція вимагають включити до нього згадки про покарання сирійської влади у випадку зриву домовленостей про утилізацію отруйних речовин. Росія та Китай не хочуть говорити про жодні санкції проти Дамаска. Голова ж Європейської ради вважає, що ухвалення спільної резолюції членами Радбезу покращить безпекову ситуацію в усьому регіоні.

  Герман ван Ромпей, голова Європейської ради: «Чітка резолюція, ухвалена Радою безпеки ООН, стане поворотним пунктом у перебігу сирійського конфлікту. Знищення арсеналу хімічної зброї, яким володіє Дамаск, є важливим кроком не лише до припинення громадянської війни в країні, а й до стабільності на всьому Близькому Сході. Євросоюз вітає дипломатичний вихід з цього конфлікту й засуджує використання бойових отруйних речовин у Сирії, як жахливий злочин проти людяності».

  Попередній матеріал
  Азаров вкотре озвучив своє непереборне бажання співпрацювати з Митним союзом [відео]
  Наступний матеріал
  У Кашмірі застрелили 8 індійських полісменів – бій триває досі
  Теги:
  Loading...