5.ua

Європарламенту пропонують забрати у Росії чемпіонати та відключити систему платежів Swift

  У Європейському парламенті закликають влаштувати Росії економічну блокаду та заохочувати країни ЄС підтримати Україну зброєю та військовою технікою.

  Про це йдеться в пропозиціях Європейської народної партії до спільної резолюції Європарламенту, який буде винесений на голосування 18 вересня.

  "Європарламент бере до уваги той факт, що держави-члени на двосторонньому рівні можуть надати Україні необхідну зброю, технологій і ноу-хау в сфері оборони і безпеки; підкреслює, що така можливість була схвалена на саміті НАТО в Ньюпорті; вважає, що ЄС повинен заохочувати держави-члена діяти таким чином", - говориться в одому з пунктів резолюції.

  Окрім того, в документі також є заклик до посилення санкцій проти Росії.

  "Європарламент закликає ЄС продовжувати, розширювати та посилювати санкції для досягнення повномасштабної економічної блокади фінансової та економічної сфер Росії, виключити Росію з ядерного співробітництва та системи Swift, і накласти повне ембарго на експорт зброї до Росії", - зауважується в іншому пункті.

  Окрім того, в резолюції вітається  рішення французького президента Франсуа Олланда призупинити продаж двох " Містралів".

  Водночас доумент закликає держави-члени розглянути компенсаційні заходи і способів використання вертольотоносців у місіях ЄС, для того, щоб пом'якшити фінансові втрати для Франції у більш ніж 1.2 мільярда євро.

  Також в проекті резолюції міститься заклик забрати у РФ право проводити змагання Формули-1 восени 2014 року та чемпіонат світу з футболу у 2018 році.

  Разом з тим, в  документі також Росію закликають "негайно вивести всі свої військові сили і засоби з України, припинити потоки бойовиків та зброї у східну Україну та покласти край прямій або опосередкованій підтримці дій сепаратистських сил на українській землі".

  Попередній матеріал
  Кабмін буде рекомендувати Москаля на голову Луганської ОДА
  Наступний матеріал
  На виплату вересневих пенсій перераховано 13,3 млрд. грн. - Мінсоцполітики
  Теги:
  Loading...