5.ua

Європарламенту болить за Україну [відео]

   

  «Вільнюський саміт - продовжується зараз на вулицях Києва та інших міст України» - так розпочав свій виступ у Європарламенті єврокомісар з питань розширення Штефан Фюле. На засіданні у Страсбурзі - він виступає першим. Політик запевняє: «Євросоюз почув український народ» - і висловлюється з низки ключових питань. Так, Штефан Фюле нагадує слова президента Єврокомісії - час обмеженого суверенітету у Європі - закінчився. А отже домовленості України та ЄС щодо угоди про Асоціацію - є питанням двосторонніх відносин, куди не може втручатися третя сторона, тобто Росія. Утім, угода - не нашкодить економічним відносинам Києва та Москви, запевняє Єврокомісар. І нагадує, що в час фінансової кризи - особливо важливо знайти вихід із кризи політичної. До цього закликає усі сторони конфлікту.

  Штефан Фюле, єврокомісар з питань розширення: «Шлях виходу із нинішньої політичної кризи має базуватися на незастосуванні сили і на компромісах, котрі сприятимуть швидкій політичній та економічній стабілізації країни. Також я закликаю владу звільнити усіх тих мирних демонстрантів, які перебувають в ув’язненні, в той час як ті, що били людей - залишаються безкарними».

  У Європарламенті виступають депутати, що часто бувають в Україні - Ребека Гармс, член комітету з парламентської співпраці між Україною та ЄС на знак солідарності із Євромайданом виступає у синьо-жовтому прапорі. Обговорюють ситуацію Єльмар Брок, Яцек Саріуш Вольський, Марек Сівец. Два останні депутати навіть посперечалися в питанні легітимності Віктора Януковича як чинного глави держави. Адже на виборах він балотувався - із чітким проєвропейським вектором. Який змінив різко і несподівано для виборців. Депутат Павел Коваль закликає колег-парламентарів дати знати українцям, принаймні студентам - що двері ЄС для них відкриті.

  Павел Коваль, голова представництва комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна: «Зараз - унікальний момент, коли ми ще можемо щось змінити щодо ситуації в Україні. Я приїхав сюди просто з Майдану. Іще серед ночі - був там зі студентами. Вірю, що наші дебати і візит пані Ештон - можуть дати конкретний результат».

  За підсумками дискусії щодо України та результатів Вільнюського саміту Європарламент повинен ухвалити резолюцію. Голосування заплановане на четвер.

  Нонна Стефанова, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Гнатів: Обшук за адресою Турівська не має жодного відношення до штабу «Батьківщини»
  Наступний матеріал
  Протести студентів у регіонах України [відео]
  Теги:
  Loading...