Фото 24daily.net

Європарламент прийняв резолюцію про підтримку України та засудження дій Росії

  У Страсбурзі в ході пленарного засідання Європейського парламенту була прийнята резолюція щодо України.

  Як говориться у документі, Європарламент підтримує українське керівництво в реалізації його права на відновлення влади та самооборону, застерігає Росію від вторгнення під приводом ескалації ситуації, створеної проросійськими збройними сепаратистами, передає "Интерфакс-Украина".

  "Європарламент висловлює свою повну підтримку і солідарність з урядом України, який прагне відновити владу в окупованих містах, вітає стриманість і розміреність, з яким український уряд досі справляється з поточною фазою кризи, і нагадує, що українська влада мають повне право використовувати всі необхідні засоби, включаючи право на самооборону, що передбачено статтею 51 Статуту ООН ", - сказано в резолюції.
  У зв'язку з цим Європарламент попередив Росію щодо можливого використання в якості приводу "для початку повномасштабного військового вторгнення реалізацію Україною законного права захищати свою територіальну цілісність".
  У документі також зазначається, що Європейський парламент "найрішучішим чином засуджує наростаючу дестабілізацію і провокації в східних і південних регіонах України і відкидає будь-яку підготовку до незаконних , як "кримський", референдумів" .

  "ЄП розглядає російські акти агресії як грубе порушення міжнародного права і своїх міжнародних зобов'язань, що випливають із Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, Статуту Ради Європи та Будапештського меморандуму від 1994 року "Про гарантії безпеки", а також двосторонніх зобов'язань , що випливають з двосторонньої договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 1997 року ", - нагадали євродепутати.

  Поміж іншого, у резолюції йдеться про те, що ЄП підтримує якнайшвидшу лібералізацію візового режиму з Україною, вітає готовність Ради ЄС надати Україні фінансову допомогу та схвалює підписання політичної частини угоди про асоціацію.

  Окрім того, ЄП вітає ідею проведення загальнонародного референдуму щодо майбутнього статусу і територіальному устрою України, як це було запропоновано в.о. президента Олександром Турчиновим в його телевізійному зверненні від 14 квітня 2014 року.

  Попередній матеріал
  Після затоплення парома у південні Кореї загинули дев‘ять людей, 187 зникли безвісти
  Наступний матеріал
  Сепаратисти на сході отримують гроші з Криму - прикордонники
  Теги:
  Loading...