Європа збільшує допомогу вимушеним переселенцям в Україні

  Європейський Союз готовий збільшити фінансову допомогу вимушеним  переселенцям в Україні додатково до вже виділених раніше 63 млн євро. Про це йдеться у висновках Ради глав МЗС країн ЄС за підсумками засідання 20 жовтня.


  В сьогоднішніх висновках Євросоюз знову висловив стурбованість з приводу погіршення гуманітарних наслідків кризи у Східній Україні.

  При цьому, Рада ЄС закликає всі сторони повною мірою дотримуватися норм міжнародного права для захисту цивільного населення і гуманітарного персоналу і забезпечити безперешкодний доступ для гуманітарних організацій, а також висловлює своє прагнення допомогти в цій ситуації.

  "Рада вітає зусилля Європейської комісії та держав-членів ЄС по наданню підтримки нужденному населенню, яка вже склала 63 мільйонів євро. ЄС і держави-члени, як і раніше націлені збільшити допомогу потерпілому населення за рахунок додаткового фінансування або за допомогою цілеспрямованої і скоординованої допомоги у негрошовій формі", - йдеться у висновках.

  Крім того, Рада ЄС заявляє про готовність збільшити фінансування і будь-яку іншу допомогу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка працює в Україні.

  Крім іншого, у своїх висновках ЄС знову підкреслив необхідність дотримання мінських домовленостей усіма сторонами конфлікту, а також підтримав розширення моніторингової місії в Донбасі.

  При цьому, коментуючи можливі місцеві вибори на територіях з особливим статусом, Рада ЄС підкреслив, що вони повинні бути проведені також у відповідності з мінськими домовленостями. Будь-які інші вибори ЄС не визнає.

  Раніше повідомлялося, що Європейська комісія виділить 22 мільйони євро на підтримку жителів тих регіонів України, які постраждали від військового конфлікту.

  Нагадаємо, сьогодні Рада прийняла закон про внутрішньо переміщених осіб. Згідно із законом, переселенців повинні забезпечити належними умовами соціальної адаптації, забезпечення тимчасовим житлом, сприяння в працевлаштуванні, продовженням отримання освіти".

  Раніше повідомлялось, що рятувальники ДСНС України доставили до Краматорська  57 тонн гуманітарної допомоги.
  Попередній матеріал
  В Україні оголошено про початок опалювального сезону
  Наступний матеріал
  Окупаційна влада Севастополя планує посилення обліку "нелегальніх мігрантів" з України