Європа залишається без газу й тепла

  Випробування холодом. Через протистояння української та російської владної верхівки без палива, а отже і без тепла, у люті морози опинилися майже два десятки європейських країн. З них - одинадцять - зовсім не отримують блакитне паливо, ще п`ять - повідомляють про значні скорочення поставок.
  Найсутужніше тим країнам, які найбільше залежать від російських поставок. Серед них - Сербія та Угорщина. Тепер - угорці позичають блакитне паливо у німців - а тим, що лишається - діляться із Сербією. В усій Європі зупиняють найбільші підприємства. В Болгарії припинили роботу хімічні заводи. У Польщі - обмежують ліміти для нафтопереробних підприємств. Підприємства переходять на альтернативне паливо, найчастіше це мазут. Другу добу без опалення тисячі будинків у Болгарії. Мерзнуть і інші балканські держави. В боснійській столиці - Сараєві - без опалення залишилися 72 тисячі будинків. Люди гріються як можуть: використовують електричні обігрівачі, на кухнях - ставлять балони з бутаном. Першими під удар потрапили найменш соціально захищені верстви населення.

  Првослав Ніколич, директор центру для безпритульних: "Це буде катастрофа, у нас немає жодних альтернативних способів для опалення. Ця будівля збудована не надто добре, тепло швидко вивітрюється. Сподіваюся, що у нас буде бодай електропостачання".

  Сніжана Кордич, мешканка Сараєва: "Це схоже на воєнний стан. Я не вірю, що у XXI столітті можна просто так перекрити газ".

  Діана Христова, мешканка Софії: "У нас вимкнули центральне опалення, постійно стрибає напруга в мережі - адже люди користуються електричними обігрівачами. Надворі - сильні морози і боюся, проблеми з електрикою триватимуть".
  Попередній матеріал
  В Угорщині невідомий увірвався до школи і застрелив директора та вчителя
  Наступний матеріал
  Вашингтону загрожує масштабна повінь - евакуйовано 30 тисяч людей
  Теги: