Європа відновлює повітряне сполучення

  Європа відновлює повітряне сполучення. Про відкриття аеропортів заявили кілька країн Центральної та Східної Європи, частину запрланованих рейсів виконуватимуть у Франції. Після того, як збитки авіаіндустрії перевищили мільярд доларів, керівники авіакомпаній активно закликають дозволити їм самостійно визначати рівень безпеки польотів. Міністри транспорту країн Євросоюзу пішли на поступки і погодилися зменшити зону, заборонену для польотів.

  О шостій ранку за Гринвічем відкрилися аеропорти у Швейцарії та кількох містах північної Італії. Міжконтинентальні польоти відновила також "Ейр Франс". Водночас заборону на авіаперевезення подовжила Велика Британія. Агенція авіадиспетчерського контролю повідомила, що більшість аеропортІв країни залишатимуться зачиненими до другої половини вівторка. Це пов`язано з інформацією про нову хмару вулканічного попелу, що може вкрити Британські острови. 

  Шарлот Хайє, пасажирка з Великої Британії: "Як же все це набридло! Я так далеко від своєї домівки, у мене залишилося зовсім мало грошей. І дуже хочу повернутися додому. Невже загроза така велика? Я чула, що британський уряд надав кораблі, щоби перевезти людей. Я спробую дістатися порту, тому що вже не можу тут залишатися!"

  Водночас британські ЗМІ сьогодні повідомили - польоти над Європою заборонили через перебої комп`ютерної програми, яка перебільшила загрозу від вулканічного попелу. Адже у керівництва Євросоюзу є сумніви щодо того, який ступінь концентрації пилу загрожує двигунам літаків. Нині ЄС підраховує збитки від скасування авіаперевезень. Президент Європарламенту Єжи Бузек заявив, що наслідки виверження можуть серйозно вплинути на економіку багатьох країн. 

  Аксель Рааб, представник німецького Центру контролю безпеки авіаперевезень: "За допомогою випробувального літака вдалося з`ясувати, що в атмосфері - різна концентрація попелу. Сподіваємося, що скоро пил розсіється і ми зможемо повністю відновити авіасполучення. Адже наша країна зазнає великих збитків". 

  За даними геофізиків, вулканічна активність біля льодовика Ейя-фьяллай-екюль поки що не вщухає. Однак тепер вибухи лави та попелу видно на трьох різних кратерах. Це означає, що хмара над вулканом стає менш щільною. Утім концентрація абразивних мінеральних часточок в атмосфері досі висока, а попіл шириться величезною територією.

  Попередній матеріал
  Шатл "Дискавері" спробує приземлитися на космодромі у Флориді
  Наступний матеріал
  Презентацію АН-158 скасували через відсутність Януковича
  Теги: