Європа потерпає від спеки [сюжет]

  Європа потерпає від спеки. Найскрутніше у Хорватії. Там від жари за останні чотири дні померли щонайменше 9-еро людей. Кількість осіб, які скаржаться на проблеми з серцем, збільшилася удвічі. Спекотно також у Італії та Сербії, там стовпчики термометрів сягають сорока градусів - і це ще не межа, попереджають синоптики.

  Парасольки, віяла, пляшки з водою і фонтани. Європейці вже і не знають як рятуватися від спеки. В Італії тампература подекуди сягає сорока градусів. Шість міст отримали червоний - найвищий рівень ризику для здоров`я населення. Найнестерпніше нині у Больцано , Болоньї, Мессіні, Перуджі, Пескарі та Рієті. Найближчим часом  така ж спека дістанеться Рима, Флоренції та Палермо. Найдієвіший спосіб охолодження для італіців - фонтани. В них, закотивши рукави і обливаючись водою, рятуються навіть монахині.

  Келлі Оніл, туристка: "Дуже спекотно. Треба вдягати щось легке, приміром шорти і майку. Наш рецепт порятунку від пекучого сонця - поливатися водою з фонтанів"

  Лучано, мешканець Рима: "Сьогодні просто неймовірно спекотно. Я навіть зняв свого піджака, хоча це моя обов"язкова форма в офісі. Але краще порушити правило, ніж пітніти".

  У Сербії теж потерпають від жари. Температура у столиці зашкалює. 38 градусів - і це ще не межа, попереджають синоптики. Люди шукають порятунку біля води. Місцеві пляжі - вщент заповнені. У містах -мешканці охолоджують у фонтанах не лише себе, а своїх домашніх тварин.   

  Драган Мілетич пенсіонер: "Я п`ю багато води, їжджу на озеро і у місті проводжу час біля води - охолоджуюся у фонтані."

  Вуличні кав`ярні, які вже почали втрачати клієнтів -   знайшли спосіб як не збиткувати у спеку -встановили  потужні вентилятори, які розпилюють воду на відвідувачів. А столична влада у Белграді щодня привозить очищену воду у великих ємкостях на центральну площу, де усі охочі можуть набрати її безкоштовно у пляшки.
   
  Ганна Ільїних, "5 канал"    

  Попередній матеріал
  Резонансне вбивство в Афганістані
  Наступний матеріал
  Марадонна потрапив в аварію
  Теги: