Європа надалі потерпає від аномальної спеки

  Надзвичайна спека не полишає Європу. Учорашній день став найспекотнішим цього літа в Італії, повідомили метеорологи. Стовбчики термометрів у Римі піднялися до плюс сорока одного.

  Ситуацію погіршує безвітряна погода. Замість оглядин історичних пам`яток, туристи шукають прихистку від спеки навколо фонтанів і у затінку дерев. А чимало римлян тимчасово полишили місто, щоби сховатися від аномальної температури у сільській місцевості. Не краща ситуація і у інших європейських країнах. Через циклон з Африки рекордні температури зафіксували у Франції, Іспанії, Німеччині, Австрії, Чехії та Польщі. На Балканах спекотна погода призвела до найшгіршої за 40 років посухи. Місцеві фермери у розпачі, бо втратили через негоду до 70 відсотків врожаю овочів та кукурудзи. 

  Радован Крстич, фермер, Сербія: "На полях цьогоріч - справжня катастрофа. Зібрати вдасться не більш ніж двадцять, максимум тридцять відсотків врожаю".

  Предраг Йович, експерт міністерства сільського господарства, Боснія: "Держава не має коштів, щоби відшкодувати фермерам їхні збитки. Через посуху лише район Бієліна втратив до 30 мільйонів євро. А загалом збитки у Боснії та Герцеговині досягли 500 мільйонів євро".

  Абдилад Краснікі, місцевий мешканець, Косово: "Я прожив вже понад 70 років, і ще не бачив такої надзвичайної спеки. Рівень води у місцевій річці ще ніколи не був таким низьким. Я не знаю, чому встановилася саме така погода, але це просто жахливо".

  Попередній матеріал
  Масштабні пожежі на півночі Каліфорнії
  Наступний матеріал
  Дніпропетровець виготовляє макети старовинних кораблів [відео]
  Теги: