Єврокомісія збирає екстрену зустріч через провал переговорів з "Газпромом"

  Єврокомісія скликає екстрену зустріч Координаційної групи по газу. Причиною цьому став провал тристоронніх переговорів по газу Росії і України за посередництва єврокомісарів. Про це повідомляє джерело "5 каналу" в європейських інститутах.


  Також стало відомо, що Євросоюз запросить Росію та Україну для участі у новому раунді переговорів щодо газових питань до кінця червня. Про це пише агенція Bloomberg із посиланням на єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера. Нову зустріч на прес-конференції за підсумками учорашнього раунду газових переговорів.

  Єрокомісар наголосив: зустріч була значно складнішою за попередні, Київ та Москва так і не порозумілися щодо питання газу. Еттінгер додав: Євросоюз вивчає всі можливості диверсифікації поставок газу. Поза тим, єврокомісар запевнив: немає сумнівів, що Росія дотримуватиметься своїх зобов'язань щодо постачання газу до Європи. Втім, говорячи про шляхи поставок в обхід України - а саме про про "Південний потік" - Еттінгер зазначив: газогін має відповідати європейському законодавству.

  Нині ж будівництво "Південного потоку" заблоковане на території Болгарії. На початку місяця Єврокомісія спрямувала до Софії листа з проханням заморозити проект, доки тендер не перевірять на відповідність європейським законам.

  Нагадаємо, сьогодні безрезультатно завершилися тристоронні газові переговори – за їх підсумками "Газпром" підтвердив крайній термін, в який він очікує отримати від Києва заборговані кошти. Попередні зустрічі по газу також завершувалися безрезультатно. Відтак, "Газпром" перевів Україну на передоплату поставок російського газу і звернувся до Стокгольмського арбітражу з позовом до "Нафтогазу України". Російська компанія вимагає стягнення заборгованості в розмірі 4 із половиною мільярди доларів за поставлений, але не оплачений газ.

  "Нафтогаз", в свою чергу, звернувся до Стокгольмського міжнародного арбітражу із позовом проти "Газпрому", який відмовляється встановити справедливу ринкову ціну на газ. Як ідеться у прес-релізі "Нафтогазу", у позові також міститься вимога стягнути з "Газпрому" переплату за газ, який російський монополіст поставляв Україні з 2010 року. 

  За найсвіжішою інформацією, "Газпром" уже припинив подачу газу до України. Про це заявив голова НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв.
  Попередній матеріал
  Нардепи у четвер планують розглянути зміни до виборчого законодавства
  Наступний матеріал
  Яценюк назвав дії "Газпрому" частиною плану із знищення України