5.ua

Єврокомісія запропонує Росії продавати Україні газ за цінами ЄС

  У Єврокомісії сподіваються, що Росія постачатиме газ для України за справедливою ринковою ціною.


  Про таке заявив Гюнтер Еттінгер на зустрічі міністрів Енергетичного співтовариства у Києві.

  Віце-президент Європейської комісії повідомив, що вдалося підготувати пропозиції щодо досягнення проміжного рішення в межах газової суперечки з Україною, які в п'ятницю обговорюватимуть із російською стороною. "Газпрому" запропонують постачати паливо за проміжною ціною, яка не перевищуватиме вартість газу для Євросоюзу.

  Стан та перспективи тристоронніх переговорів із Російською федерацією щодо постачання газу в Україну Гюнтер Еттінгер та Арсеній Яценюк обговорювали під час зустрічі у Кабінеті міністрів. За інформацією прес-служби уряду, сторони узгодити позиції України та Євросоюзу до чергового раунду перемов, запланованого на 26 вересня, та підтвердили прагнення досягти домовленостей на засадах прозорості й ринкового підходу до формування ціни на газ.

  У повідомленні також йдеться про те, що прем'єр високо оцінив підтримку Європейської комісії у питанні організації реверсного постачання газу з ЄС до України.

  Сьогодні ж прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна залишається надійним транзитером газу до Європи, і закликає партнерів у Європі працювати з українськими транзитними компаніями напряму. 

  Попередній матеріал
  Російські терористи вогнем із мінометів пошкодили Луганську ТЕС
  Наступний матеріал
  В Одесі попрощались із загиблим бійцем батальйону "Шторм"
  Теги:
  Loading...