Єврокомісія оскаржить депортацію ромів з Франції

  Єврокомісія позивається проти Франції - через програму депортації ромів, яку активно просував президент Ніколя Саркозі. У Брюсселі кажуть - висилаючи циган, Париж порушив європейські правові норми.

  За законами ЄС, його громадяни мають право вільно пересуватися територією співдружності, нагадують у Єврокомісії. У Брюсселі хочуть почути пояснення французьких урядовців і план їхніх подальших дій у середині жовтня.

  Вівіан Редінг, член єврокомісії: "Єврокомісія вирішила позиватися проти Франції. За законами ЄС кожна країна повинна узгоджувати своє законодавство з правовими нормами співдружності. Франція порушила норму щодо вільного пересування громадян усередині ЄС".

  Раніше офіційний Париж твердив: виселення циган - це добровільна репатріація на історичну батьківщину. Але після заяви Євросоюзу французький уряд вважає перемогою вже той факт, що ЄС не висунув країні звинувачення у дискримінації нацменшин.

  Ерік Бессон, міністр еміграції: "Я почув про заяви Брюсселя незадовго до приходу сюди. Одразу хочу зазначити, що це - зовсім не спроба образити Францію. Важливо, що Єврокомісія визнає: ліквідація нелегальних циганських таборів не була актом дискримінації".

  Тим часом більшість висланих циган замість того, щоби переїхати до Румунії чи Болгарії, збираються мігрувати до Великої Британії, Іспанії чи Німеччини. За словами депортованих, на батьківщині їм доводиться злидарювати.

  Бакану Георге, депортований з Франції: "У Франції було краще. Тут, у Румунії, ні роботи, ні соціальних виплат, ні державної допомоги на дітей".

  Депортація ромів і ліквідація таборів почалася у Франції понад місяць тому. За цей час з країни до Румунії та Болгарії вислали кілька тисяч циган. Політологи вважають, що судовий позов Єврокомісії зашкодить кар"єрі Ніколя Саркозі. Якщо суд визнає провину Парижа, країні загрожують чималі штрафи. А це - не найкраща перспектива для президента, який збирається на другий термін.

   Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Канаді заарештовано судно з українцями на борту
  Наступний матеріал
  Європейська хвиля страйків накрила Італію
  Теги: