Apple
Apple tsn.ua

Єврокомісія оштрафувала компанію Apple на рекордні 13 мільярдів євро

  Причиною цьому є нібито необґрунтовані податкові пільги компанії в Ірландії

  З компанії Apple стягнули рекордні 13 мільярдів євро на користь Ірландії. Зазначається, що відповідне рішення ухвалила Єврокомісія за підсумками антимонопольного розслідування. Гроші стягнуть як відшкодування втрат, яких ірландська економіка зазнала через недонараховані компанії податки, передає УНІАН.

  У ході розслідування європейські чиновники дійшли висновку, що американська компанія отримувала необґрунтовані податкові пільги в Ірландії, що дозволяло їй сплачувати значно менше податків, ніж конкуренти.

  Зазначимо, що відповідно до законодавства ЄС, податкові органи окремих країн не мають права надавати податкові знижки обраним компаніям, оскільки це вважається незаконною державною допомогою.

  За даними ЄС, за рішенням уряду Ірландії в 1991 і 2007 роках компанії Apple було дозволено зменшити розміри податкових відрахувань у цій країні. Структура компанії дозволяла їй законно проводити міжнародні продажі через Ірландію і таким чином скористатися цими податковими пільгами.

  Водночас, у США розслідування, яке ведеться проти Apple, піддали критиці. Минулого тижня міністерство фінансів США заявило, що Європейська комісія перетворюється в "наднаціональний податковий орган", скасовує податкові закони країн-учасниць.

  За наявними даними, у мінфіні США планують частково компенсувати податковий штраф ЄС за рахунок податків, які стягуються з європейських країн у США.

  Apple – не єдина компанія, що стала мішенню у зв'язку з податковими угодами ЄС. Минулого року Єврокомісія зобов'язала Нідерланди стягнути з компанії Starbucks 30 млн євро, а Люксембургу наказали вимагати від компанії Fiat схожу суму. 

  Як інформував 5.ua, раніше компанія Apple виграла суд і не відкриє ФБР доступ до iPhone.

  Нагадаємо, наразі Apple готується представити ноутбуки нового покоління з особливими характеристиками.

  Попередній матеріал
  Міністр юстиції: Чого вимагатиме Київ у черговому міжнародному позові проти Москви
  Наступний матеріал
  Чорні птахи, тварини та люди: у Кайярі внаслідок масштабного горіння нафтових свердловин почорніло небо
  Loading...

  Apple готується представити ноутбуки нового покоління з особливими характеристиками

  Компанія Apple виграла суд і не відкриє ФБР доступ до айфона

  Apple продала мільярдний iPhone