Єврокомісія оштрафувала авіаперевізників на 800 млн. євро за змову

  Одинадцять світових авіакомпаній оштрафувала Єврокомісія на вісімсот мільйонів євро за картельну змову. Слідство, що тривало протягом трьох років, доводить - великі авіаперевізники за домовленістю встановлювали фіксовані ціни на вантажні перевезення, що шкодило європейському бізнесу та споживачам.

  Штраф у вісімсот мільйонів євро сплатять одинадцять світових компаній.  Зокрема "Брітіш Ейрвейз", "Ейр Кенеда", "Ер Франс", "Сінгапур Ейрлайнс", САС а також великі авіаперевізники Люксембургу, Нідерландів, Японії, Австралії, Чилі та Гонконгу. Усіх їх викрила Єврокомісія. За даними слідства, від 1999-го по 2006-ий роки вони встановлювали фіксовані ціни на перевезення.

  Хоакін Альмунія, Єврокомісар з питань конкуренції: "Комісія оштрафувала одинадцять світових авіакомпаній за участь у картельній змові з 1999-го року по 2006-ий. За цей час вони встановлювали розмір паливних надбавок та витрат на безпеку польотів".

  Серед обвинувачуваних немає німецького авіаперевізника - компанії Люфтганза. Хоча вона також брала участь у картельній змові. Люфтганзу помилували за співпрацю з Єврокомісією. Вона першою видала змову. 

  "Люфтганзу не штрафуватимуть. Ця компанія першою розповіла комісії про картельну змову і надала «цінну інформацію»", - повідомив вчора сайт "Spiegel Online".

  "Брітіш Ейрвейз повідомила, що їхній штраф зменшиться на десять відсотків в обмін на співпрацю з ЄС", повідомила "The Telegraph" від 10.11.2010.

  Найбільший штраф за картельну змову доведеться сплатити "Ер Френс" - майже 310 мільйонів євро. "Брітіш Ейрвейз" - віддасть сто чотири мільйони євро. Решта компаній, які змовилися, сплатять від восьми до одиннадцяти мільйонів євро.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Картину Ворхола на аукціоні "Сотбіс" продали за 35 млн. дол.
  Наступний матеріал
  У США судять шахраїв, що видавали себе за жертв Голокосту
  Теги: