Єврогрупа підтримує Кіпр і готова допомагати

  Єврогрупа підтримує Кіпр і готова продовжувати допомагати йому. Втім, позицї щодо умов надання кредиту - не змінить.

  Напередодні народні обранці острова - відхилили одноразовий податок на банківські депозити. За нього - не проголосував жоден депутат. Збір був умовою, за якої ЄС та МВФ погодилися надати Нікосії 10 мільярдів євро позики. Без зовнішньої фінансової допомоги - на острів чекає дефолт. Попри це, рішення депутатів - оплесками зустріли протестувальники, що зібралися під будівлею парламенту під час голосування.

  Кіпріот: "Ми, кіпріоти, хочемо самі вирішувати, як жити далі, керувати власною державою і долею без підказок з-за кордону. Я радий, що депутати не підтримали цей податок".

  Кіпріотка: "Наші законодавці і наш народ - подали гарний приклад грекам, італійцям, іспанцям - усім, хто потерпає від фінансової кризи. Люди - можуть опиратися волі міжнародних кредиторів і не дозволяти їм керувати нашим майбутнім. Звісно, майбутнє наше поки непевне, але принаймні ми знаємо, що зберегли гідність".

  Єрун Дейсселблум, голова Єврогрупи: "Рішення законодавців Кіпру нас розчарувало, але наші пропозиції залишаються у силі. Ми готові надавати Нікосії допомогу на раніше обговорених умовах. Влада острова - має можливість для маневру, але максимальна сума, яку ми можемо надати - це 10 мільярдів євро. Цього для порятунку Кіпру недостатньо, але решту грошей - держава мусить зібрати самотужки".


   

  Попередній матеріал
  На аварійній японській АЕС "Фукусіма" повністю відновили електропостачання
  Наступний матеріал
  Незвичайний турист відвідав курортне містечко на півдні Бразилії
  Теги:
  Loading...