Євреї всього світу почали святкувати Хануку

  Євреї всього світу почали святкувати Хануку. Її ще називають святом свічок. Ханука триває 8 днів, і кожного дня у спеціальному світильнику менорі - запалюють ще один вогник.

  На найбільшій у світі менорі - ритуальному семиствольному світильнику запалили першу свічку. У Нью-Йорку почали святкування єврейського свята Ханука. Нью-йоркська менора - майже 10 метрів заввишки, а важить - дві тонни. Щоби запалити на ній свічки, застосовують машину з підйомником. Запалили вогонь і на церемонії у Вашингтоні. Зазвичай початок свята - відзначають релігійними співами.

  Співають: "Церемонії запалення першої свічки - відбулися в усьому Ізраїлї. Люди відзначають хануку не тільки як вшанування дива, а й як свято світла та добра. У школах  у цей день вихідний, а дітям - дарують іграшки та гроші. У пам`ять про диво їдять пончики та млинці "латкес", смажені в олії. Загалом свято нагадує відзначання нового року - танці, співи та багато смачного. У святкових заходах беруть участь і політики. Ізраїльський прем`єр Беньямін Нетаньяху - цьогоріч запалив першу свічку в менорі разом із військовими на кордоні".

  У Берліні  церемонію запалювання свічки влаштували неподалік Бранденбурзьких воріт. До святкування долучилися сотні містян. Для багатьох людей відзначання хануки в Німеччині дуже символічне. Адже саме тут за часів другої світової війни загинули тисячі євреїв. Утім, зараз люди радіють позитивним змінам.

  Емі Мендельсон, туристка з Південної Африки: "Берлін викликає в мене суперечливі емоції. Але я дуже рада, що тут тепер - відзначають єврейські свята".

  Філіп Мерфі, посол США в Берліні: "Свічки менори нагадують нам про важливість віри у ці складні часи та про те, що перед нами - завжди є світлий шлях".

  Відзначати Хануку - почали понад 2 тисячі років тому, після дива, яке сталося в храмі. Його відвоювали єврейські воїни. Вони хотіли запалити менору та освятити храм. Утім, знайшли лише 1 глечик освяченої олії - її мали використати за 1 день. Але  вистачило на 8 днів - саме стільки часу потрібно для виготовлення нової олії. Відтоді віряни щороку запалюють свічки на менорах, щоби вшанувати це диво.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Спалах епідемії пташиного грипу зафіксували в Китаї
  Наступний матеріал
  На відкриття чергових торгів Нью-Йоркської запросили балет "Лускунчик"
  Теги: