ЄС збирає термінову нараду щодо кризи перельотів

  ЄС збирає термінову нараду. Міністри транспорту країн Євросоюзу вирішуватимуть - як подолати кризу перельотів, призупинених через хмару вулканічного попелу над Європою.

  Станом на зараз повністю або частково закритий повітряний простір у понад 20-ти європейських державах. Не скасовані польоти лише в семи, серед них Україна, Росія, Греція, Туреччина. Виверження вулкана в Ісландії коштувало аеропортам та авіакомпаніям більше мільярда євро. За оцінками експертів, порушення авіасполучення виявилося більш серйозним, ніж після терактів 11 вересня 2001-го в Нью-Йорку. За 5 останніх днів не змогли вилетіти понад 6 з половиною мільйонів пасажирів. Утім провідні компанії успішно провели тестові польоти та частково відновлюють рейси. Водночас вулкан в Ісландії активізувався вдруге за місяць. Він продовжує викидати хмари попелу, котрі піднімаються на висоту у шість кілометрів. За прогнозами науковців, вони незабаром можуть дістатися Південної Азії.

  В Україні ж усі повітряні зони відкриті. Аеропорти  відправляють та приймають літаки - про це повідомляє Мінтранс. Утім, авіакомпанії скасували низку рейсів до Західної Європи. Водночас тим українцям, які перебувають в аеропортах європейських країн, вітчизняне МЗС радить звертатитися по допомогу у консульства України за місцем перебування.

  Попередній матеріал
  Землетрус в Афганістані - 7 людей загинули
  Наступний матеріал
  ВАЗ-2101 відзначає ювілей - 40 років
  Теги: