ЄС вимагає жорсткішої економії від урядів Греції та Іспанії

  Нову позику Греції готова надати Європа. Ціна питання - 12 мільярдів євро. Утім, щоби отримати гроші Греція повинна виконати низку вимог. Власне, заходи економії, яких вимагає Європа, викликають бурхливі протести мешканців Греції. Схожі акції відбуваються і в Іспанії.

  У Люксембурзі міністри фінансів Єврозони обговорили ситуацію щодо чергового кредиту Греції. На початку липня Європа готова надати половину траншу в 12 мільярдів євро. Але - за умови ухвалення парламентом нових законів про приватизацію держсектора та запровадження додаткових заходів жорсткої економії. Міністри також уважають, що у фінансуванні мають взяти участь і приватні інвестори.

  Дідьє Рейндерс, міністр фінансів Бельгії: "Ми не проти надання частини коштів уже на початку липня. Але попередньо необхідно досягти домовленості щодо участі у фінансуванні приватного сектора".

  Тим часом, у Греції не припиняються масові протести проти політики економії. Тисячі людей вже кілька тижнів не залишають площу Синтагма перед будівлею парламенту. По всій країні відбуваються страйки. Цього тижня енергетики погрожують відключати електрику в усіх регіонах.

  Протестувальник: "Ми - не налаштовані агресивно, і віримо в закон, але коли самі парламентарі його порушують - ми маємо захищатися. Вони крадуть майбутнє у наших дітей".

  В Іспанії, де п`ята частина населення - безробітні, ситуація також нестабільна. Напередодні в Мадриді на вулиці вийшли понад 100 тисяч людей. Протести організовує рух "Обурених". Іспанці влаштовують демонстрації по всій країні та вимагають від уряду розв`язати фінансову кризу.  

  Протестувальниця: "Люди мають силу! Всі разом ми можемо чогось досягти. Це просто абсурдно з боку політиків - нічого не робити, не намагатися щось змінити після того, як ми стільки часу протестуємо!"

  Рух "обурених" поступово поширюється і в інших країнах Європи. Мітинги, на які зібралися по кілька сотень людей, відбулися у Парижі та Берліні. Їхні учасники вважають, що греки та іспанці стали заручниками великої політики.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США пройшов конкурс краси
  Наступний матеріал
  Молодіжна збірна України поступилась збірній Іспанії - 0:3
  Теги: