ЄС вимагає терміново припинити обстріл Ґази

  Негайно припинити обстріл сектору Ґаза вимагає від Ізраїлю Євросоюз. Про це домовились міністри закордонних справ країн-членів ЄС на сьогоднішньому засіданні в Парижі. Засуджують дії офіційного Тель-Авіва уряди Єгипту, Ірану та Афганістану. А в Ірані, Індії та на Західному березі Річки Йордан відбулися антиїзраїльскі протести. Офіційний Тель-Авів продовжує обстріли в Секторі Ґаза. Хамас у відповідь бомбить прикордонні ізраїльські міста.
  Повітряний обстріл сектору Ґаза - це лише перший етап військової операції Ізраїлю. Про це у вівторок заявив офіційний Тель-Авів. За словами військових за чотири дні операції у південних містах Ізраїлю, які найбільше потерпають від обстрілів збоку палестинських бойовиків радикального угруповання ХАМАС, стало безпечніше, саме в результаті дій ізраїльських військових.

  Ехуд Барак, міністр оборони Ізраїлю: "Ми захищаємо цивільне населення від терористичних атак. Ізраїльська система оборони має припинити цю терористичну кампанію. Ми готові поглибити та розширити операцію, щоб в регіоні був мир і спокій".

  На підтримку населення сектора Ґаза в багатьох країнах відбуваються акції протесту. Наймасштабніші - на західному березі річки Йордан. Там палестинська молодь закидала камінням ізраїльських правоохоронців. Вони вимагають від Тель-Авіва припинити воєнну операцію. Маніфестації пройшли також в Ірані та Індії. Президенти Афганістану та Єгипту офіційно засудили дії Ізраїлю в секторі Ґаза.

  Хосні Мубарак, президент Єгипту: "Атаки Ізраїлю неприйнятні. Їх негайно треба припинити. Ми вважаємо, що лідери Ізраїлю несуть відповідальність за напади на права палестинців. Їхні руки вкриті кров`ю, через них регіон втратив будь яку надію на мир".

  Водночас Ізраїль не блокує кордонів сектору Ґаза для гуманітарної допомоги. В охоплений війною регіон у вівторок офіційний Тель-Авів пропустив сто вантажівок із найнеобхіднішим - медикаментами та їжею. Ізраїльська операція у Секторі Газа триває четвертий день, кількість загиблих палестинців сягає близько трьох з половиною сотень. За даними ООН більш як шістдесят із них - цивільні.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  У 2008 році загинуло 60 журналістів,- "Репортери без кордонів"
  Наступний матеріал
  У Бельгії - знову новий уряд
  Теги:
  Loading...