5.ua

ЄС та США домовилися дати спільну відсіч Росії

  Президент США Барак Обама, президент Європейської Ради Херман ван Ромпей та президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу під час спільної пре-конференції в Брюсселі заявили, що ЄС та США готові до подальших санкції проти Росії, якщо ситуація в Україні не покращиться.

  Під час саміту ЄС-США вони домовилися про те, що їхні подільші дії будуть скоординованими узгодженими для того, щоб Москва швидше зрозуміла наслідки своїх дій.

  Як заявив Обама, процвітання Європи базується на певних принципах, одним із яких є повага незалежності та цілісності держав. Росія своїми діями проти Росії, грубо порушує цей принцип.

  За словами американського президента, керівництву Росії не вдасться розколоти ЄС та США, і він все ще сподівається, що українську кризу можна вирішити дипломатичним шляхом. Однак, якщо цього не станеться, ізоляція Росії стане глибшою, а санкції значно посиляться.

  Обама також підкреслив, що дії Росії на Україну стосуються не тільки однієї країни, а й Європи і всього світу.

  Як заявив Баррозу, США та ЄС спільно працюють над тим, щоб неприпустимі дії мали велику ціну для тих, хто їх здійснює. Він підкреслив, що хоча санкції ЄС проти Росії не такі жорсткі, як санкції США, але б‘ють вони так же сильно, оскільки РФ пов‘язана с Євросоюзом сильніше, ніж із США.

  Жозе Мануель Баррозу, зокрема, визнав залежність Євросоюзу від Росії і можливі наслідки санкцій для самого ЄС, але зазначив: "Москва залежить від нас ще більше. Ми готові йти на втрати, щоб зупинити дії Кремля, які суперечать міжнародному законодавству. Побачимо, наскільки до втрат готова російська влада".

  Під час саміту ЄС-США також обговорювалася можливість зменшення залежності від російського газу, відзначив голова Європейської ради Герман Ван Ромпей. Він підкреслив, що метою санкцій є не покарати Росію, а заохотити її до зміни курсу. "Нашою ж головною метою є підтримка України", – сказав він.

  Також в ході саміту обговорювалися переговори з Іраном, гуманітарна трагедія в Сирії, і жахливий масовий смертний вирок в Єгипті.

  Фото: Європейська комісія

  Попередній матеріал
  Дефіцит місцевих бюджетів РФ наблизився до 20$ млрд долларів
  Наступний матеріал
  Росіяни підсилили розвідувальну активність біля українського кордону
  Теги:
  Loading...