ЄС призупинив зв`язки з Палестинською Автономією

  Суперечливі моменти протоколу затримали підписання угоди про перемир`я між конкуруючими палестинськими рухами - поміркованим ФАТХом та терористичним, як вважають Сполучені Штати, ХАМАСом. Утім, подія таки урочисто відбулася у столиці Єгипту - Каїрі. Президент автономії Махмуд Аббас заявив, що палестинці назавжди перегорнули чорну сторінку розколу в своїй історії. За угодою, ФАТХ та ХАМАС сформують перехідний уряд, до якого увійдуть представники обох рухів і незалежні міністри. Кабінет готуватиме парламентські та президентські вибори, налагоджуватиме відносини з іншими країнами і готуватиме створення незалежних палестинських спецслужб.

  Упливові партії розійшлися після виборів 2006-го року і - сходяться задля виборів 2012-го. На попередньому волевиявленні переміг ХАМАС - який не визнає існування Ізраїлю та закликає до збройної боротьби з ним.

  На тлі міжнародного осуду радикальний рух створив коаліцію з поміркованим ФАТХОМ. США та Євросоюз - призупинили зв`язки з Палестинською Автономією. Суперечлива коаліція виявилася нетривкою. Улітку 2007-го ХАМАС захопив сектор Ґаза. Під контролем ФАТХу - лишався західний берег Йордану. В Автономії запанувало двовладдя. Міжнародна спільнота визнала легітимною владу ФАТХу та президента Махмуда Аббаса. Хамасівців - узяли в облогу. Під приводом регулярних обстрілів з палестинської території, Ізраїль увів блокаду сектору Ґаза. Мінометні обстріли тривали.

  Наприкінці 2008-го Ізраїль увів до сектору війська, розпочалася операція "Литий свинець". Загинули 13ро ізраїльтян і більш як тисяча палестинців. Пізніше представники ХАМАСу заявили - фатхівці допомагали ізраїльтянам у проведенні операції.

  Утім, нині ці звинувачення начебто забуті. ФАТХ із ХАМАСом - готові до перемир`я, яке прокладе дорогу до виборів президента та парламенту Автономії. Вони мають відбутися - за рік після підписання угоди. А доти - країною керуватиме уряд із незалежних політиків, які не входять ані до ФАТХу, ані до ХАМАСу. Військовими питаннями опікуватиметься рада національної безпеки з - так само незалежних - офіцерів. У Палестинській автономії святкувати угоду почали ще до підписання. Її називають - важливим кроком для створення палестинської держави.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Адвокат Дем`янюка вимагає повного виправдання для свого клієнта
  Наступний матеріал
  Суд заборонив "Рускому єдінству" проводити у Львові марш у День Перемоги
  Теги:
  Loading...